Haberler

Windows 11 Pro Yakında Microsoft Hesabını Zorunlu Kılacak

Windows 11 ile yeni bir PC kurmak yakında yeni bir Microsoft hesabı yaratmanızı gerektirecek. Tabii henüz bir Microsoft hesabınız yoksa.

Ars Technica’nın haberine göre, Microsoft bir takım yeni özellikler test ediyor. Ara yüz değişiklikleri ve yeniden dizayn edilmiş uygulamalar, en son Windows Insider önizleme sürümü ile Dev kanalı kullanıcılarına sunulacak özellikler arasında.

Bu yeni özellikler ve geliştirmelerden, görev yöneticisine sürükle bırak yapabilmek büyük yeniliklerden. Bu yeniliklerin yanı sıra Windows’a giriş için Microsoft hesabı gerekecek olması bazı kullanıcıları rahatsız edebilir.

Önizleme sürümü 22557’nin güncelleme notlarının sonlarında, Windows 11 Pro’nun artık sürekli internet bağlantısı gerektireceği görülebiliyor. Kullanıcının ilk kurulumda Microsoft hesabı ile giriş yapması, ancak o şekilde yeni iş bilgisayarı kurulumu gerçekleştirebileceği belirtiliyor

Bundan önce Windows 11 ile yerel bir kullanıcı hesabı oluşturup internete bağlı olmayan bir PC’ye işletim sistemi kurmak mümkündü. Artık ileriye dönük olarak hem Windows 11 Home hem de Pro, kullanıcıların bağlı ve Microsoft hesaplarına giriş yapmış olmalarını gerektirecek.

Hesaba giriş yapmak genel olarak uygulama dükkanına, bulut depolamaya ve çapraz cihaz paylaşımı gibi özelliklere ulaşabilmek için gerekliydi. Fakat artık en basit Windows 11 fonksiyonları için bile giriş yapmış olmak gerekecek gibi gözüküyor. Apple, macOS işletim sistemlerinde halen yerel hesap oluşturarak işletim sistemi kurulmasına olanak tanımakta.

Söz konusu uygulamanın normal Windows 11 kullanıcıları için ne zaman yürürlüğe gireceği ise belirsiz.

Kaynak: techradar.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu