Haberler

Windows 10 Insider Önizleme Kurulumu 20251 Yayınlandı!

Windows resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre geliştiriciler için olan ve bütün güncellemeleri önceden alabilen Insider programının önizleme kurulumu 20251 yayınlandı.

Bu sistem geliştiricileri sistem için yayınlanan sürümleri önceden test ederek geri bildirim yapabilmesine olanak tanıyor.

Windows Yazılım Geliştirme Kiti (SDK), geliştirici (dev) kanalı ile sürekli yayın halinde olacak. Geliştirme kanalında yeni bir işletim sistemi sürümü yayınlandığında ilgili SDK kanalında güncellenecek. En son Insider SDK’sı her zaman aka.ms/InsiderSDK adresinden yüklenebilecek.

Dikkat Çeken Düzenlemeler İse Şu Şekilde:

  • Bazı diyalogların arka planının beklenmedik bir şekilde beyaz yerine gri görünmesine neden olan bir sorun çözüldü.
  • Başlat menüsü ile güç düğmesini birbirine karıştıran görev çubuğuyla sonuçlanan bir sorunu çözüldü.
  • Insider’ların bir SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED hata kontrolü görmesine neden olan bir sorunu düzeltildi.
  • Opengl32.dll ile bir kilitlenme düzeltildi.
  • Son derlemelerde, Miracast ile projeksiyon yaptığınız ekranın bağlandıktan kısa bir süre sonra donmasına neden olabilecek bir sorun düzeltildi.

Birçok sorunu ortadan kaldıran güncelleme ne yazık ki hala hatalar içeriyor. Microsoft kurulumda var olan diğer hataları ortadan kaldırmaya çalışıyor. Çeşitli oyunlar, uygulamalarda Microsoft hesapları ile oturum açma esnasında görülen hata raporları, güncelleme işlemlerinin uzun süre askıda kalması ve mevcut sabitlenmiş siteler için yeni görev çubuğu deneyimini etkinleştirmek gibi problemler ekip tarafından inceleniyor. İlerleyen günlerde firma tarafından bütün sorunların ortadan kaldırılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.