Haberler

Open Shell Eski Sürüm Windows Başlangıç Menülerinin Tekrar Kullanılmasını Sağlıyor

Eski adıyla “Classic Shell” olarak bilinen “Open Shell” uygulaması Windows 10 veya Windows 8’deki klasik başlangıç menüsünün değiştirilmesini sağlayan açık kaynak bir uygulamadır. Open Shell ilk olarak Classic Shell ismiyle piyasaya çıkmış ve 2009 yılından bu yana kullanılmaktadır.

Open Shell kullanarak Windows 10 başlangıç menüsünü eski Windows 7 sürümünün başlangıç menüsü görünümüne dönüştürebiliyorsunuz.

Windows 8’de Open Shell uygulaması, Windows açılışında doğrudan ön yükleme olarak çalışarak belirlenen eski tip başlangıç menüsünün doğrudan yüklenmesini sağlar.

Windows 10’da ise açılışta normal başlangıç menüsü açılır. Açılıştan sonra Open Shell aracı kullanılarak klasik Windows 7 başlangıç menüsüne geçiş yapılabiliyor.

Open Shell’in önemli özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Windows 7,8,8.1,10
  • Windows Explorer için araç çubuğu etkinleştirilme
  • Klasik kullanıcı ara yüzü kopyalanması (Sadece Windows 7)
  • Explorer durum çubuğunda dosya boyutunun gösterilmesi.
  • Internet Explorer için başlık ve durum çubuğu

Open Shell, Github linkinden indirilip kurulabilir. Open Shell’in ayarlar sayfası üzerinden başlangıç menüsü görünümü ve diğer ayarlar yapılabiliyor.

Open Shell klasik, iki kolonlu klasik ve Windows 7 stili başlangıç menüsü seçenekleri sunuyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.