Haberler

WhatsApp İçin Android’den iPhone’a Konuşma Geçmişi Aktarımı Geliyor

WhatsApp konuşma geçmişinizi Android’den iPhone’a taşıma özelliğini getiriyor. Söz konusu özellik bundan önce iPhone telefonlardan Android telefonlara şeklinde çalışıyordu.Özellik, Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından Facebook üzerinde duyuruldu. Bu yeni özelliğin ilk işaretlerine daha önce WABetaInfo’da rastlanmıştı. Özellik şu an için beta olarak yürürlüğe giriyor.

Güncellemenin uzun zamandır süregelen bir WhatsApp problemine yardımcı olması bekleniyor. Uzun zamandır iki platform arasında konuşma geçmişlerinin aktarılması için kolay bir yol bulunmamaktaydı. Herhangi bir iOS cihazdan ötekine veya Android cihazdan Android’e aktarım oldukça kolayken bu rahatlık iPhone ile Android arasında bulunmamaktaydı.

Transfer işlemi şimdilik sadece yeni veya fabrika ayarlarına resetlenmiş bir iPhone’da gerçekleştirilebiliyor. İşlem için Apple’ın Android’de mevcut “Move to iOS” uygulaması kullanılıyor. Bu uygulama halihazırda kişileri, takvim etkinliklerini, SMS mesajlarını ve dahasını taşımaya yarıyordu. iPhone kurulumu sırasında “Android’den veri taşı” seçeneği ile Android uygulamasındaki adımlar takip edilerek işlem gerçekleştirilebiliyor. iPhone tamamıyla kurulduktan sonraysa, WhatsApp’ı açıp, aynı telefon numarasıyla giriş yapabiliyorsunuz. Böylece mevcut Android konuşma geçmişinizin iPhone’da belirmesi gerekiyor.

Transferi gerçekleştirebilmek için Android 5 veya yukarısına ve iPhone için ise iOS 15.5’e ihtiyacınız var. Ne yazık ki halihazırda iOS konuşma geçmişiniz bulunuyorsa, Android’den aktardığınız eski konuşma geçmişiniz üzerine yazılıyor.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu