Haberler

WhatsApp, Kendine Mesaj Atma Özelliğini Kullanıma Sundu

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun süredir beklenen bir özelliği kullanıma sundu. Kendine mesaj atma özelliği ile birlikte kullanıcılar uygulama içinde kendi kendilerine mesaj gönderebilecekler. Detaylar içeriğimizde.

WhatsApp Kendine Mesaj Atma Özelliği
WhatsApp Kendine Mesaj Atma Özelliği

WhatsApp uygulamasında şu ana kadar kendi numaranıza mesaj göndermek mümkün olmuyordu. Numara rehberde kayıtlı olsa dahi WhatsApp uygulamasının mesaj yazma ekranında ve Kişiler listesinde kayıt gözükmüyordu. WhatsApp bunun için yeni bir özellik geliştirdi. Bir süredir test aşamasında olan kendine mesaj atma özelliği dağıtılmaya başlandı. Android ve iOS işletim sisteminde bazı kullanıcılar özelliği deneyimlemeye başlayabilecekler. Özelliğin herkese gönderilmesinin ise birkaç gün içinde tamamlanması bekleniyor.

WhatsApp kendine mesaj atma özelliği ne işe yarar?

WhatsApp’ın yeni geliştirdiği Message Yourself isimli özellik birden fazla cihaz arasında bilgi paylaşımı ve dosya transferi yapılmasına olanak sağlıyor. Örneğin telefonunuzda bulunan bir metin, ses, görsel ya da herhangi bir dosyayı bilgisayarınıza aktarmak istediğinizde WhatsApp kendine mesaj atma özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bilgisayarda WhatsApp Web veya WhatsApp Desktop oturumu açtığınızda diğer sohbetler gibi kendinize gönderdiğiniz mesajlar da gönderilir. Buradan isterseniz mesajları kopyalayabilir, isterseniz de dosyaları indirebilirsiniz. Tabii büyük boyutlu dosyalar için böyle bir kullanımın mümkün olmadığını belirtmek gerek.

WhatsApp diğer mesajlaşmalarda olduğu gibi kendinize gönderdiğiniz mesajları da uçtan uca şifreliyor. Küresel olarak kullanıma sunulan özellik, hafta boyunca kullanıcılara dağıtılmaya devam edecek.

WhatsApp kendine mesaj atma özelliği nasıl kullanılır?

WhatsApp’ın kendine mesaj atma özelliğini kullanmak için yeni sohbet başlatma butonuna dokunun. Kişiler listesinin en üstünde kendi isminizi, sohbeti açtığınızda ise kendine mesaj at butonunu göreceksiniz. Özelliği aktifleştirmek için ek bir işlem yapmanıza gerek yok. Direkt olarak yeni sohbet sekmesinin en üst kısmında kendi isminizi görecek ve mesaj gönderebileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu