Haberler

WhatsApp’a İşletme Dizini Özelliği Geliyor

Meta’nın anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a işletmelerin kolaylıkla bulunmasını sağlayacak işletme dizini özelliği geliyor. Testlerine geçtiğimiz yıl başlanan özellik, 5 farklı ülkede kullanıma açıldı. Detaylar haberimizde.

WhatsApp işletme dizini özelliği
WhatsApp işletme dizini özelliği

Meta, WhatsApp uygulaması için geçtiğimiz yıl business directory (işletme dizini) özelliğini Brezilya’da test etmeye başladı. Şirketin uygulama içindeki e-ticaret atılımlarını genişletmek ve gelirlerini artırmak amacıyla geliştirdiği özelliklerden biri olan işletme dizini, sarı sayfalar benzeri yeni özellikler sunuyor. Özellikle birlikte kullanıcılar bankacılık, seyahat, yeme-içme gibi kategorilerde işletme ismiyle arama yapabilecek. Çıkan sonuçlardan aradıkları işletmenin telefon, adres ve öne çıkan ürünlerine göz atabilecek ve satın alım yapabilecek.

WhatsApp işletme dizini özelliği kullanıma sunuldu

Yaklaşık 1 yıldır test edilen işletme dizini özelliği Brezilya, Birleşik Krallık, Meksika, Endonezya ve Kolombiya olmak üzere 5 farklı ülkede kullanıma açıldı. Büyük ve küçük ölçekli tüm işletmeleri kapsayan sonuçları gösteren özelliği Brezilya’da yalnızca Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabiliyor. Diğer ülkelerde ise hem Android hem de iOS kullanıcıları özellikten yararlanabiliyor. Klasikleşmiş sarı sayfaları andıran işletme dizini özelliğinin ülkemizde ve diğer ülkelerde ne zaman kullanılacağı ile ilgili bir bilgi ise bulunmuyor.

Meta’nın WhatsApp’ı farklı bir platforma dönüştürmek için yaptığı farklı bir çalışmadan da söz ediliyor. İddialara göre şirket, uygulama üzerinden iş aramaya olanak sağlayacak, işveren ve çalışanların birbirlerine erişmelerini sağlayacak bir geliştirme üzerinde çalışıyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu