Haberler

WhatsApp’ta Yeni Özellik: Masaüstü Şifreleme!

Dünya’nın en çok kullanılan haberleşme ve mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir özelliğiyle gündeme geliyor! Uygulamanın fazlasıyla kullanılan masaüstü sürümü artık şifreleme özelliğiyle daha güvenli bir hal alacak!

WhatsApp’ın yaklaşık 3 yıl önce Android ve iOS sürümlerine dahil ettiği uygulama kilidi özelliği, masaüstü sürümüne de geliyor. Kullanıcıların çokça istediği ve güvenlik açısından önemli olan bu özellik, yakın bir zamanda kullanıma sunulması bekleniyor. Uygulama özelliği hakkında şirket ne zaman yayınlanacağı ile alakalı detaylı bir açıklamada bulunmadı.  

Günlük hayatımızda akıllı cihazlarımızda güvenlik için şifreleme ve daha farklı yöntemler koyabiliyoruz. Bu güvenlikler genel olarak mesajlaşma ve haberleşme kaynağı olarak adlandırdığımız uygulamalar için fazlasıyla önemli olabiliyor. İşte bunlardan bir tanesi olan WhatsApp, yeni bir özelliğini kullanıcıların sundu. Mobil sürümlerde aktif olan uygulama kilidi özelliği, artık masaüstü sürümüne de gelerek her yerden dilediğiniz güvenliği sağlamanıza izin verecek!

İlginizi Çekebilir: WhatsApp Masaüstü Uygulamasına Otomatik İndirme Seçeneği Geliyor

WhatsApp, İlk Olarak Özelliği Beta Kullanıcılarına Sunacak!

Her cihaz için değişik bir sistem koymayı planlayan şirket, Mac’te Touch ID (parmak izi sensörü) ile kilitlenmesini sağlayacak. Ayarlanan şifre sadece uygulama verilerinde depolanırken seçeneği aktif edip etmemekte tamamen kendi inisiyatifinize kalıyor. Bunun yanında belirlediğiniz parola kaybolması ya da unutulması gibi durumlarda uygulamadan direkt olarak çıkış yapabilecek ve QR Kod sayesinde tekrardan girebileceksiniz.

Uygulama kilidi tarafındaki bu yeniliğin ilk olarak Beta tarafındaki kullanıcılarına, daha sonra herkese açmayı planlıyor. Özelliğin ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.