Haberler

Windows 11 22H2 Sorunları Güncellemeyle Giderildi

Microsoft, bu ayın başlarında Windows 11 22H2 sürümünde yaşanan performans sorunları nedeniyle güncellemeyi durdurmuştu. Sorunlar KB5020044 sürüme sahip yeni güncelleme ile giderildi. Detaylar içeriğimizde.

Windows 11 22H2 durduruldu
Windows 11 22H2

Microsoft tarafından Eylül ayında yayınlanan Windows 11 22H2, çıkışının ardından birtakım sorunları da beraberinde getirdi. Nvidia ekran kartına sahip sistemlerde bazı uygulamalarda gecikme, donma ve kasma gibi problemler yaşanmasının ardından şirket yeni bir güncelleme ile hatanın giderildiğini açıkladı. Yayınlanan güncelleme sorunları çözmeye yetmeyince Microsoft, Windows 11 22H2 sürümünü henüz yüklememiş kullanıcılara yükleme yapmamalarını önererek sürümü yayından kaldırdı. Detaylara ulaşmak için Microsoft, Windows 11 22H2 Güncellemesini Durdurdu başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Windows 11 22H2 yeniden indirmeye açıldı

Microsoft, Windows 11 22H2 sürümünde yaşanan sorunları dün gece yayınladığı KB5020044 sürümlü güncelleme ile giderdi. Henüz yükseltme yapmayan kullanıcılar için 22H2 sürümü de yeniden indirmeye açıldı. Sorunun ortaya çıkmasıyla birlikte Nvidia da grafik sürücüleri için bir güncelleme yayınlamıştı. Sorun yaşayan kullanıcılar hem işletim sistemlerini hem de sürücülerini son sürüme güncelleyerek sorunu ortadan kaldırabilirler.

KB5020044 güncellemesinin sürüm notlarında yeni özelliklere de yer verildi. Yeni sürümde Microsoft OneDrive abonelerinin depolama sınırına yaklaştığında bildirimler alması, Windows kişiselleştirme sayfasından ayarlanabilen Windows Spot Işığı’nın daha fazla özelleştirilebilmesi gibi özellikler yer alıyor. Ayrıca yeni güncelleme birtakım güvenlik sorunlarını da ortadan kaldırıyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu