Anasayfa » Whatsapp İçin Yeni Özellikler: Hareketli Çıkartmalar, QR Kodu ve Daha Fazlası

Makaleyi Paylaş

Haberler

Whatsapp İçin Yeni Özellikler: Hareketli Çıkartmalar, QR Kodu ve Daha Fazlası

WhatsApp, dünyanın önde gelen anlık mesajlaşma programı. Uygulamanın sürekliliği için güncelleme esas olandır. Uygulamalar bu nedenel sık sık yeni özelliklerle güncelleme alıyor. Facebook‘un sahip olduğu mesajlaşma programı da resmi bloğunda paylaştığı yazıyla 5 yeni özelliği önümüzdeki haftalarda kullanıma sunacağını aktardı.

QR desteği ve yapıştırma özelliği whatsapp güncellemeyle geldi
Whatsapp içinde çıkartma yani sticker aynı zamanda QR destei geldi

Önümüzdeki günlerde yeni güncellemeyle kullanıma sunaca özellikler şöyle;

  • Hareketli Çıkartmalar: Sohbet ederken kendinizi ifade etmenin eğlenceli yolu çıkartmalar (sticker). Facebook ve Facebook Messenger için kullanımda olan animasyonlu çıkartmalar, sohbetlere yeni bir soluk getirecek.
  • QR kodları: Zaten kullanılan, Facebook ve Snapchat’in de sahip olduğu QR kod kolaylığı, Whatsapp içinde geliyor. Böylelikle tanıştığınız bir kişiden aldığınız QR kod ile kolayca kişilerinize ekleyebilirsiniz.
  • Karanlık mod: Geçtiğimi Mart ayında android ve iOS uygulamaları için getirilen karanlık mod özelliği, Whatsapp Web ve masaüstü uygulaması için de kullanılabilir olacak. Karanlık mod özelliğinde, OLED ekranlı sistemler, pikselleri tamamen kapatmasıyla daha iyi pil ömrü ortaya çıkacaktır.
  • Görüntülü grup aramalarında geliştirmeler: Sekiz kişiye kadar artırılan görüntülü aramalarda istediğiniz kişiye odaklanma özelliği getiriliyor. İstediğiniz katılımcının videosunu basılı tutarak tam ekran olacak şekilde büyütülebilecek. Ayrıca 8 ve daha az grup konuşmalarında video simgesi eklendi.
  • Durum özelliğine linux desteği: Hikayeler artık KaiOS işletim sistemi içinde kullanılabilecek.
Whatsapp, sunacağı yeni özellikleri tanıttı

Tüm bu özellikler birkaç hafta içinde güncellemeyle kullanıma sunulacak.

Makaleyi Paylaş

sistem uzmanı, mali müşavir, işletme müdürü. İnterneti,okumayı,üretmeyi ve paylaşmayı seven

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>