Haberler

Ünlü Kripto Para Şirketi İflas Etti!

Ünlü kripto para şirketi Celcius Network internet sitesi üzerinden iflas ettiğini duyurdu. Şirket, 1 ay önce yaptığı açıklamada para çekme ve transfer işlemlerini durdurmuştu. Mağdur olan kullanıcıların sayısı 100 binin üstünde.

Celcius Network iflas ettiğini açıkladı

Kripto para piyasasındaki dalgalanmalar hem yatırımcıların hem de işlem yaptıran borsaların mali dengesini bozdu. Daha önce benzerlerine şahit olduğumuz büyük çöküşü yaşayan son firma Celcius Network. Geçtiğimiz ay itibari ile para çekme ve transfer işlemlerini durduran şirket bugün de resmi olarak iflasını duyurdu. Resmi internet sitesinin blog sayfasından bir duyuru yayınlayan şirket bir yeniden yapılanma dönemine girdiklerini açıkladı. Yüz binlerce yatırımcıyı ilgilendiren açıklamada para çekme işlemlerinin askıda kalmaya devam edeceği bilgisi paylaşıldı. Bu süreci “zor ancak gerekli bir karar” olarak nitelendiren Celcius Network para çekme işleminin ne zaman yapılabileceği ile ilgili ise bir açıklama yapmadı.

Celcius Network, iflas başvurusunu Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’e gönderdiği bir mektupla yaptı. Başvuruda 100 binden fazla müşteriye 1 ila 10 milyar dolar arasında bir miktar ödeme yapılacağı belirtildi. Şirketin aktif kredilerinin devam edeceği, yeni kredilerin ise pasif olduğu söylendi.

Hackerlar, Kripto Para Hırsızlığı İçin Youtube Videolarını Hedef Alıyor

Celcius nedir?

Celcius, 2017 yılında ABD’de kurulan bir kripto para varlık fonudur. Kullanıcılarına yatırımlarına karşılık %18 oranında kar payı vererek vaadediyordu. Şirket, geçtiğimiz yıl Aralık ayında gerçekleşen Defi hırsızlığından 500 milyon dolardan fazla kayıp yaşamıştı. Son olarak Haziran ayında yatırımcılarının finansal tüm işlemlerini durduran şirket yeni bir yapılanmaya girdiğini açıkladı. Şirket ayrıca yeniden yapılanma süreci için elinde 167 milyon dolar değerinde nakit para tuttuğunu da açıkladı.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu