Haberler

Twitter Yeni Özelliklerini Duyurdu

Kullanıcı deneyimi konusunda geliştirmelerini sürdüren Twitter, 2 yeni özelliğini duyurdu. Yeni Twitter özellikleri haberimizde.

Yeni Twitter özellikleri

Sürekli iyileştirmeler için çalışan ve birçok geliştirmeyi test eden Twitter, 2 yeni özelliği daha kullanıma sundu. İlk geliştirme platform üzerindeki videolarla ilgili. Kullanıcılar artık Twitter üzerinde bir videonun üzerine tıkladığı ya da dokunduğu zaman video tam ekran halini alacak. Aynı zamanda Twitter, video görüntüleme konusunda da TikTok konseptini benimseyen bir özellik sunuyor. Video üzerinde kaydırma yapıldığında farklı videolar görüntülenmeye devam edecek. Keşif kısmında da tam ekran video deneyimi ve alakalı videolar algoritması güncellenecek.

Twitter çoklu medya özelliğini duyurdu

Twitter’ın kullanıma sunduğu ikinci yeni özellik olan çoklu medya özelliği Android ve iOS işletim sistemlerini, yani mobil kullanımı kapsıyor. Çoklu medya özelliği, bir tweet içerisinde aynı anda fotoğraf, video ve gif ekleme olanak sunuyor. Şu ana kadar farklı formattaki görsellerin bir arada kullanımına izin vermeyen Twitter, çoklu medya özelliği ile birlikte bu durumu ortadan kaldırıyor. Özellik yakın zamanda mobil cihazlar için kullanıma açılacak.

Sosyal medya ve mikroblog platformu Twitter, geçtiğimiz haftada tweet düzenleme özelliği ile ilgili bir paylaşımda bulunmuştu. Düzenlenmiş bir tweetin nasıl görüldüğünü test eden ve kullanıcılarla paylaşan platform, bu özelliğini şu an için yalnızca Twitter Blue kullanıcıları için aktif hale getirmeyi planlıyor. Aynı zamanda Elon Musk ile Twitter arasında yeniden gündeme gelen satın alma iddialarının platformun geleceği hakkında neler getireceği merak konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu