Haberler

Elon Musk ve Twitter Davası İçin Tarihler Belli Oldu

Twitter’ı almasıyla gündeme gelen Elon Musk, belirli sebeplerden dolayı platformu satın almaktan vazgeçtiğini belirtmişti. Davanın ilk duruşması adına sonuçları söyleyen mahkeme, görüşmenin ekim ayında yapılmasına karar verdi.

Son zamanlarda sosyal medyadaki büyük olaylardan bir tanesi olan Elon Musk ve Twitter arasındaki satın alım sonlandı. Twitter aldığı zararların karşılanması için Musk’a dava açtı ve olayların gitgide büyümeye başlaması herkesi endişelendirmişti. Mahkemenin kararlarını bekleyen taraflar sosyal medya üzerinden tepki gösterseler de savunmalarını yapmak için ekim ayını bekleyecekler.

Olayların ilk başladığı zamandan bu yana gündem haline gelen Elon Musk, platformu satın alarak kendi hanesine katmak istediğini belirtmişti. Bunun ardından şirketle birlikte hareket etmeye başlayan Musk, belirli gerekçelerin sunulmasını ve sistemdeki bazı olumsuz durumların ortadan kaldırılmasını istemişti. Özellikle uygulama içerisinde bulunan bot/spam hesapların çok olması oldukça fazla dikkat çekiyor, platformun zarar görmesine neden oluyordu. Bu detayın raporlarını isterken Twitter’dan net bir şekilde doğrulama beklenmekteydi. Lakin platform tarafından herhangi bir açıklamanın gelmemesi ve harekete geçilmemesi Musk’ın Twitter’ı satın alma kararından vazgeçmesine neden oldu.

Twitter Zararların Karşılanmasını İstiyor

Dünya’nın en zengin insanlarından bir tanesi olan Elon Musk, Twitter’ı satın almak isteyerek büyük projeleri için kullanmak istediğini belirtmişti. Bazı sorunlar nedeniyle iptal edilen satın alım, Twitter’ın yüksek oranda zarar görmesine neden oldu. Özellikle bu zararın karşılanmasını isteyen şirket, Musk’ın yaptıklarının yanlış olduğunu belirtip platformu satın almak istemesini veya direkt olarak zararın karşılamasını isteyecek.

Mahkemeden haber bekleyen platform öncelikli olarak ilk duruşmanın 2023 senesinde yapılmasını istiyordu. Lakin hızlı bir karara varan mahkeme, ekim ayı itibariyle duruşmaların başlayacağını belirtti. İki farklı tarafında kendi adına verecekleri kararlar sosyal medyada şimdiden gündem olmuşken Musk’ın yapacağı hamleler tahmin edilmeye başlandı.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu