Haberler

Twitter, iOS İçin Üye Olmadan Kullanma Özelliğini Test Ediyor!

Sosyal medya devi Twitter, iOS işletim sistemine sahip cihazlar için yeni bir özelliği test ediyor. Çalışma kullanıcıların Twitter üyesi olmadan içerikleri ve trendleri görebilmesi ve belli sayıda hesabı takip etmesine olanak sağlıyor.

Twitter iOS

Dünya’nın en popüler sosyal medya sitelerinden biri olan Twitter geliştirmelerine hız vermiş durumda. Son aylarda altyazı özelliği ve ortak tweet atma özelliği gibi yeni özellikleri bünyesine katan, diğer yandan spam hesapları engellemek için çalışan şirketin yeni bir özelliği test ettiği aktarıldı. Yeni özellik iOS işletim sistemine sahip cihazları kapsıyor.

Twitter iOS’ta üye olmadan kullanılabilecek

Twitter’ın test ettiği yeni özellik iOS işletim sistemine sahip cihazlar için geçerli. Buna göre kullanıcılar iCloud üzerinden uygulamayı indirdiğinde herhangi bir üye kaydı yapmadan veya mevcut hesabı ile giriş yapmadan uygulamayı kullanabilecek. Bilindiği üzere tarayıcı üzerinden Twitter’a girildiğinde kısıtlı bir şekilde hesaplar görüntülenebiliyor, ardından hemen üye girişi isteniyor. Uygulamada ise giriş yapılmadığı taktirde herhangi bir bölüme erişilemiyor.

Twitter iOS uygulaması

Twitter’ın test ettiği ve haberimize konu olan özellik, kullanıcının üyeliksiz bir şekilde gezintisine imkan veriyor. Bu güncelleme ile aynı zamanda paylaşılan tweetlere misafir hesap olarak cevap verilebilecek ve 50 hesaba kadar takip edilebilecek. Trend topic kısmına erişimle ilgili de herhangi bir kısıtlama olmayacak.

Yeni özellikle ilgili duyuru Twitter’ın ürün müdürü Laura Burkhauser tarafından paylaşıldı. Özelliğin amacının hesap açıp açmama konusunda kararsız kalan kişiler için kısıtlı bir deneme sürüm gibi olacağını belirten Burkhauser, bu yenilikle beraber yeni kullanıcıların etkileyici bir deneyime sahip olacağını belirtiyor.

Kaynak

OKUMAYA DEVAM ET

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu