Haberler

Twitter, Akıllı Televizyonlar İçin Video Uygulaması Getiriyor

Sosyal medya platformları ile ilgili radikal gelişmelerin haberleri peş peşe geliyor. Son gelişme Twitter’a ait. Elon Musk, satın aldığı sosyal medya şirketinin akıllı televizyonlar için bir video uygulaması hazırlığı içinde olduğunu belirtiyor. Detaylar haberimizde.

Twitter CEO’u Linda Yaccarino ve Elon Musk, platformda yeni projelerin ve yeni özelliklerin sinyallerini vermişlerdi. Geçtiğimiz hafta bir yatırımcı sunumunda şirketin geleceğinde video üreticiliği ve reklam ortaklıklarına ağırlık verdiklerini belirtmişlerdi.

Twitter videoları akıllı televizyonlara geliyor

Twitter’ın CEO’su Elon Musk, bir Twitter kullanıcısının akıllı televizyonlarla ilgili bir video uygulaması gerektiğini ifade eden gönderisini yanıtladı. Musk söz konusu tweet’e yanıt olarak tek kelimeyle “Geliyor” yazdı. Az ama öz bu tweet sonrası pek çok kişide merak uyandı.

15 Haziran günü gerçekleşen sunumda verilen sinyaller, Twitter video uygulaması desteğinin akıllı televizyonlara taşınacağını zaten gösteriyordu. Yaccarino ile Musk’ın açıkladığı plan ve programdan böyle bir çıkarım yapılıyordu. İkilinin planları daha çok Twitter’ın video kısmında odaklanıyordu. Şimdi bu tweet ile ikilinin yenilikçi fikirleri doğrulanmış oldu.

An itibarıyla akıllı televizyonlar üzerinden Twitter’a girmek mümkün. Ancak bu bir tarayıcı (browser) aracılığıyla yapılıyor. Doğrudan Twitter’a bağlanılamıyor. Şirketin yeni planları sorunsuzca gerçekleşirse, Twitter’a tek bir uygulama üzerinden girilebilecek. Böylelikle aplikasyona girmek için geleneksel bir şekilde kumanda kullanımı da muhtemelen tarihe karışmış olacak. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu