Haberler

Meta’nın Twitter Rakibi Platformu Project 92’nin Tasarımı Belli Oldu

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta, uzun zamandır Twitter benzeri bir platform üzerinde çalışıyor. Project 92 kod adıyla belirli kişiler tarafından test edilen bu platform için tasarım da belli oldu. Project 92 hakkında detaylar ve ilk görünüm haberimizde.

Meta

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları olan Facebook ve Instagram’ın yanı sıra en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp da Mack Zuckerberg’in sahibi olduğu Meta’nın çatısı altında yer alıyor. Şirket, mevcut platformlarının yanı sıra Twitter’a benzer metin tabanlı bir platform için uzun zamandır çalışmalar yürütüyor. Instagram ile bağlantılı olması beklenen bu uygulama Project 92 ismiyle test ediliyor. Meta’nın baş ürün sorumlusu Chris Fox, yeni uygulamanın kodlanmasına Ocak ayında başlandığını belirtiyor.

Geliştirme süreci devam ederken, dün yapılan Meta toplantısında Project 92’ye dair görseller de kamuoyuna sunuldu. Giriş ekranı, akış ve yanıtlama ekranının yer aldığı görselde Instagram’ın tasarım düzeni göze çarpıyor. Bu da yeni platformun Instagram tabanlı olacağı ve Facebook / Messenger gibi ikiz kullanım sunacağı iddialarını güçlendiriyor. Yeni platformda 500 karaktere kadar metin paylaşımlarının yanı sıra görsel ve video paylaşımlarına da yer verilecek.

Hali hazırda Project 92 olarak geliştirilen ve bazı önemli isimler tarafından test edilen yeni platformun ismiyle ilgili de çeşitli iddialar var. The Verge’ye göre Meta’nın yeni platformu “Threads” ismini taşıyacak.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu