Haberler

Twilio’un Hacklenmesinin Ardından 1.900 Signal Kullanıcısının Telefon Numarası Sızdırıldı

Twilio geçen günlerde hacklenmiş ve hassas veriler çalınmıştı. Bu saldırının ardından 1900 Signal kullanıcısının telefon numaralarının çalındığı belirtiliyor. Twilio, Signal telefon numarası doğrulama hizmetleri sağlıyor.

Signal yaptığı açıklamada: “Tüm kullanıcılar, mesaj geçmişlerinin, kişi listelerinin, profil bilgilerinin, engelledikleri kişilerin ve diğer kişisel bilgilerinin gizli ve güvende olduğundan ve etkilenmediğinden emin olabilir” dedi ancak saldırganların yaklaşık 1.900 Signal kullanıcısının telefon numaralarını başka bir cihaza kaydetmeye çalışmış olabilecekleri belirtiliyor.

Signal olayla ilgili soruşturma başlattı ve saldırganların Twilio müşteri destek penline eriştikleri ve panlede kullanılan telefon numarasının bir Signal hesabına bağlı olduğunu ve buradan Signal hesaplarına bağlı olan kullanıcı telefon numaralarının başka bir cihaza aktarıldığı belirtiliyor.

SMS bildirimleri geliyor

Şirket, bir saldırganın cihazlarından birine bir hesabı yeniden kaydettirmesi durumunda, o telefon numarasından Signal mesajları gönderip alabilecekleri konusunda uyarıyor. Etkilenen 1.900 Signal kullanıcısının tüm cihazlarda kaydı silinecek ve cihazlarında kayıt sürecinden geçmeleri gerekecek.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu