Haberler

Türk Hackerlar Yunan Hükümeti'nin web sitelerini ve yerel borsalarını vurdu

Yunan basınında çıkan haberlere göre, Cuma akşamı Türk hackerlar, Parlamento’nun Yunan web sitelerinde ve Dışişleri ve Maliye Bakanlığı, Ulusal İstihbarat Servisi (EYP) ve Atina Menkul Kıymetler Borsasına DDoS saldırısı yaptı.

DDOS saldırıları, web sitelerinin çalışmaz hale gelmesini sağladı ve Yunanistan güvenlik nedeniyle geçici olarak erişimleri kapattı.

Türk hacker grubu Anka Neferler Tim, saldırıların Yunan hükümetinin Türkiye-Libya Anlaşması’na karşı tutumuna misilleme olduğunu söyledi.

Atina siber saldırıları doğruladı.

Hackerlar saldırının Yunanistan’ın tutumuna karşılık olarak yapıldığını söylediler. “Yunanistan, Ege ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’ yi tehdit ediyor. Ve şimdi Libya konferansını tehdit ediyor ”diyorlar.

Atina siber saldırıyı onaylarken, hükümet kaynakları gelecekte benzer saldırıları önlemek için bir planlama yapılacağını belirtiyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.