Anasayfa » Türk Hackerlar Yunan Hükümeti'nin web sitelerini ve yerel borsalarını vurdu

Makaleyi Paylaş

Haberler

Türk Hackerlar Yunan Hükümeti'nin web sitelerini ve yerel borsalarını vurdu

Yunan basınında çıkan haberlere göre, Cuma akşamı Türk hackerlar, Parlamento’nun Yunan web sitelerinde ve Dışişleri ve Maliye Bakanlığı, Ulusal İstihbarat Servisi (EYP) ve Atina Menkul Kıymetler Borsasına DDoS saldırısı yaptı.

DDOS saldırıları, web sitelerinin çalışmaz hale gelmesini sağladı ve Yunanistan güvenlik nedeniyle geçici olarak erişimleri kapattı.

Türk hacker grubu Anka Neferler Tim, saldırıların Yunan hükümetinin Türkiye-Libya Anlaşması’na karşı tutumuna misilleme olduğunu söyledi.

Atina siber saldırıları doğruladı.


Hackerlar saldırının Yunanistan’ın tutumuna karşılık olarak yapıldığını söylediler. “Yunanistan, Ege ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’ yi tehdit ediyor. Ve şimdi Libya konferansını tehdit ediyor ”diyorlar.

Atina siber saldırıyı onaylarken, hükümet kaynakları gelecekte benzer saldırıları önlemek için bir planlama yapılacağını belirtiyor.

Makaleyi Paylaş

1 Yorum

  1. 🙂 Artık kim kime DOS’larsa gibi bir durum oldu. Bu günde Telekom saldırı açıklaması yaptı.

    Cevapla

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>