Haberler

Tesla, 321 Bin Aracını Geri Çağırıyor

Elon Musk’ın otomobil şirketi Tesla, kazaya sebebiyet verebilecek bir hata yüzünden 321 bin aracını geri çağırıyor. Şirket, bu ay içerisinde 3. kez, 2022 yılı toplamında ise 19. kez geri çağırma yapıyor. Detaylar haberimizde.

Tesla logosu - yeni görsel

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla hisseleri düşüşe geçen Tesla, yeni bir sorunla karşı karşıya. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından hazırlanan bir rapora göre şirketin 321 bin aracında yazılımsal bir sorun tespit edildi. Tesla, sorunu çözüme kavuşturmak için araçları geri çağırıyor. Üstelik bu geri çağırma ilk olmayacak. Tesla, Kasım ayı içerisinde üçüncü kez, yıl içerisinde ise on dokuzuncu kez geri çağırma yapıyor. Yıl boyunca yapılan geri çağırmalar 3.7 milyonu aşkın aracı kapsıyor.

Yazılımsal bir hata nedeniyle arka lamba kendiliğinden yanıyor

Tesla’nın bu geri çağırmasının sebebi araçların arka stop lambalarının kendiliğinden yanması ile ilgili. Yazılımsal bir hata sebebiyle ortaya çıkan sorun için, trafikte kazalara sebebiyet vereceği gerekçesiyle geri çağırma kararı alındı. Sorunun yer aldığı modeller ise 2023 Tesla Model 3 ve 2020 ile 2023 yılları arasındaki Tesla Model Y olarak açıklandı. Sorun nedeniyle şu ana kadar kayıtlara geçen herhangi bir kazanın yaşanmadığı bildirildi.

Elektrikli otomobil devi Tesla, geçtiğimiz günlerde Model X otomobilinde hava yastığının açılmasına sebebiyet verecek bir hata nedeniyle, ayın başlarında ise Model X ve Model S otomobillerinde çukur geçişlerinde hidrolik desteğinin kesilmesi nedeniyle geri çağırımlar yapmıştı.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.