Blog

Teams Konuk Hesaplarını Nasıl Kaldırabilirim?

Teams üzerinde farklı bir firmadan aldığınız davet ile kullandığınız konuk hesaplarınız olabilir. Bu hesapları Teams üzerinden kaldırmanın ise iki yolu bulunmakta.

1-      Kullanıcı profiliniz üzerinden kuruluş ile bağlantınızı kaldırmak

myaccount.microsoft.com/organizations bağlantısını kullanarak office hesabınız ile bağlantı kurduğunuz kuruluşları görüntüleyebilirsiniz.

Bu menüde, artık konuk hesabını kullanmak istemediğiniz kuruluşun yanında bulunan Kuruluştan Ayrıl butonuna tıklayabilirsiniz.

Bu yöntemi kullandığınız taktirde konuk hesabın Teams üzerinden kaldırılması için 30 gün beklemeniz gerekmektedir. Çünkü gerçekleştirdiğimiz işlem ilgili kuruluşun Azure AD’si üzerinden hesabınızı tamamen değil soft delete diye tabir ettiğimiz geri döndürülebilir bir şekilde siliyor.

2-      Eğer konuk hesabın anında Teams üzerinden kaldırılmasını istiyorsanız bunun için ilgili kuruluşlardan konuk hesabınızı Azure AD üzerinden kalıcı olarak silmelerini rica etmelisiniz.

Her iki senaryoda da yapılan işlemlerin son kullanıcı tarafında daha hızlı etki göstermesi için Teams önbelleğini temizlemekte fayda var.

Aşağıda bulunan dosya yolunu çalıştır kutucuğuna yapıştırdıktan sonra açılan dizinde bulunan tüm dosyaları silebilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınızda Teams önbelleğini temizlemiş olursunuz.

%appdata%/Microsoft/Teams

Umarım faydalı olmuştur.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.