Haberler

Süper Güvenlikli Google Wallet Yayınlandı!

Uzun zamandır yayınlanması beklenen Google Wallet, sonunda kendisini gösterdi. Artık bütün kredi kartları tek bir yerden kontrol edilebilecek!

2022 yılının ilk aylarında duyurulması beklenen ve uzun zamandır herkesin merakla beklediği Google Wallet sonunda yayınlandı. Uygulama içerisinde hiçbir zorluk olmadan araç anahtarları, kredi kartları ve daha birçok özellik kolaylıkla kullanılabilecek. Basit yapıda olan sistem bu hafta devreye girerek herkese hizmet vermeye başladı.

Akıllı telefonlarımızda pek çok banka kartı, kredi kartı veya araç anahtarları bulunmaktadır. Her birinin farklı uygulamalarda bulunması giriş yapmayı oldukça zorlayarak geç hareket etmemize neden olabiliyor. Bunun yanında son zamanlarda pandeminin yaşanmasıyla birlikte aşı bilgileri de büyük bir öneme sahip olmaya başladı. İşte bu alanda bir çalışma gerçekleştirmek isteyen Google, yeni çıkarmış olduğu Google Wallet ile birlikte bütün içerikleri tek noktada toplayacak. Üstelik getirilen temassız ödeme yöntemi sayesinde fiziksel olarak kart taşımanıza da gerek kalmayacak.

Google Wallet ile ödeme sistemleri daha kolay olacak

Teknoloji çağını ileriye götürmeye çalışan Google, daima hizmet ağını genişletmeye çalışmaktadır. Özellikle bu alanda yeni geliştirdiği ödeme sistemi, normal olarak farklı uygulamalara benzese de seçenek olarak daha fazla imkan tanıyor. İçerisinde bulunan bütün bilgilerin tek bir alanda toplanması ve ara yüz kolaylığının olması kullanıcıların da pratik bir kullanım deneyimi yaşamasına neden olacağa benziyor. Bunun yanında G Pay isimli temassız ödeme seçeneği dilediğiniz yerden ödeme yapabilmenize de imkan tanıyacak.

Google Wallet, normal banka uygulamalarında bulunan özelliklerden kullanıcılara para transfer işlemini de bünyesinde barındırıyor. Basit bir şekilde anlık olarak para gönderebilmenize izin veren sistem herhangi bir gecikmeyle de sizi uğraştırmıyor. Bununla birlikte sistemde bulunan bütün banka hesaplarınızı da takip edebilmeniz platformda mümkün kılınmakta. Yeni yayıma alınan uygulamanın yakın zamanda büyük bir güncelleme alması ve bambaşka özellikler getirmesi de bekleniyor. Kullanıcıları için her zaman en iyisini yapmaya çalışan Google, Wallet sistemi ile birlikte ödeme yöntemlerini kolaylaştırmak için çabalamaya devam edecek.  

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.