Haberler

Google Chrome, Performans Artışına Yönelik Yeni Bir Güncellemeye Hazırlanıyor

Dünya’nın en popüler web tarayıcısı olan Google Chrome’da yeni bir güncelleme üzerinde çalışılıyor. Güncelleme ile tarayıcıda açık olan birden fazla sekmenin daha az kaynak tüketmesi sağlanacak. Detaylar haber içeriğimizde.

Google Chrome’a Performans Güncellemesi Geliyor!

Google Chrome web tarayıcıları arasında en çok kullanılanı olsa da kullanıcılara aşırı kaynak ve pil tüketimi gibi sorunlar çıkartabiliyor. Google, bu durumun önüne geçebilmek için yeni bir güncellemeye hazırlanıyor. Önümüzdeki ay yayınlanması beklenen güncellemenin tarayıcıda açık olan sekmelerin performans düşüklüğü ortaya çıkarmasının önüne geçilecek. Google Chrome’un bu yeni güncellemesi özellikle mobil cihazları etkileyecek.

Google Chrome’da açık olan sekmeler, kullanıcı 5 dakika boyunca etkileşim bulunmadığında otomatik olarak uyku moduna geçiriliyor. Uyku modunda ise sekmeler dakikada bir kez çalıştırılmaya devam ediyor. Habere konu olan güncelleme ile bu sürenin 10 saniye düşürülmesini amaçlıyor. Kullanılmayan sekmeler 5 dakika yerine 10 saniye içerisinde uyku moduna geçirilecek. Böylelikle tarayıcının işlemci kullanımı %10 oranında azalacak. Yeni geliştirme, pil kullanımını da olumlu yönde etkileyecek.

Google’ın, çalışmalarına devam ettiği güncellemeyi 1 aylık süreçte tamamlaması bekleniyor. Tüm mobil cihazları ve bilgisayarları kapsayacak güncellemenin Chromium tabanlı Microsoft Edge ve Opera’ya da gelmesi bekleniyor.

Kaynak

OKUMAYA DEVAM ET

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu