Haberler

Spotify, Fiyatları Arttırmaya Hazırlanıyor

320 Milyon aktif kullanıcıya ve 144 milyon aboneye sahip olan şirket, zarardan bir türlü kurtulamıyor. Son çeyrekte yine zarar açıklayan Spotify, çözümü zamda buldu.

Spotify, son çeyrekte açıkladığı 101 Milyon Euro’luk zararın ardından yeni zamlarla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Şirketin milyonlarca abonesi olmasına rağmen son çeyrek raporlarında zararla karşılaşması, firmayı yeni çözümler aramaya itiyor.

Şirket Ceosu Daniel EK Spotify’ın çok daha olgun bir servis haline geldiğini ve gelişmiş içeriklerle birlikte abonelere daha fazla değer kattıklarını belirten Ek, tüm bunlara karşılık daha yüksek fiyatlandırmaya gidebileceklerini açıkladı.

Zamlı fiyatlarını Avustralya’da test etmeye başlayan Spotify, 1 Ekimde Aile paketi fiyatını güncelleyerek 17,99 Avustralya Dolarından 18,99 Avustralya Dolarına yükseltmişti.

Ülkemizde yerel fiyatlandırma uygulayan müzik servisinin fiyatları ne kadar arttıracağı ise merak konusu oldu. Hali hazırda Premium abonelik fiyatı Türkiye fiyatı 17,99 TL. Şirketin ülkemizde yine yerel fiyatlandırma politikasına devam etmesi bekleniyor.

Kaynak

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu