Haberler

Microsoft, Windows 10 Güncellemesi Yayınladı

Microsoft, Windows 10 2004 cihazlarında yanıt verme sorunlarına neden olan hataları düzelten KB4580364 güncelleştirmesini yayımladı. KB4580364 güncellemesini yükleyen Windows 10 kullanıcıları, Japonca veya Çince dilleri için Microsoft Giriş Yöntemi Düzenleyicisi (IME) kullanılırsa girişle ilgili sorunlar yaşayabilir veya beklenmedik sonuçlarla karşılaşabilirler.

KB4580364’ün öne çıkan özellikleri;
Güncellemeyle birlikte Microsoft, İletim Kontrol Protokolü / İnternet Protokolü (TCP/IP) driverında işletim sisteminin yanıt vermemesine veya çalışmamasına neden olabilecek bir hatayı giderdi. Microsoft ayrıca,birkaç saat kullandıktan sonra cihazın yanıt vermeyi durdurmasına neden olan bir sorunu da düzeltti. Dinamik Veri Değişimi (DDE) uygulamalarının çalışmamasına ve RRAS yöneticisi Microsoft Yönetim Konsolu’nun (MMC) rastgele yanıt vermeyi durdurmasına neden olan sorunlar da KB4580364 güncellemesiyle düzeltildi.

Microsoft ayrıca, ücretsiz olarak kısa sürede bağlantı kurmayı kolaylaştırmak için Windows 10 Görev Çubuğunda Skype Meet Now’ı kullanıma sundu. Microsoft, “Önümüzdeki haftalarda, görev çubuğu bildirim alanındaki Şimdi Toplantı Yap simgesini tıklayarak kolayca bir video görüşmesi ayarlayabilecek ve arkadaşlarınıza ve ailenize anında erişebileceksiniz,” diye belirtti. Yeni özellik, 20 Ekim’de yayınlanan KB4580386 önizleme güncelleştirmesi Windows 10 sürüm 1903 ve 1909 kullanıcıları için tanıtıldı.

KB4580364 ile birlikte “2020-10 Windows 10 için Kümülatif Güncelleme Önizlemesi (KB4580364)”, Windows 10’un yapı numarası 20H2 kullanıcıları için 19042.610’a yükseltildi. Windows Update aracılığıyla veya Microsoft Kataloğu’ndan indirerek yükleyebilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben güncellemeyi yükledikten sonra, kullanıcıların bazılarında outlook client parola istiyor mesajı çıkmasına rağmen kurumsal şifre girme ekranına yönlenmiyor. Ayrıca Teams uygulamasına da giriş yapılamıyor. Teams ekibi günlerce uğraştı ve bunun windows kaynaklı olduğunu söyledi. Şu an tek çözüm kullanıcının profile ını silip yeniden yaratmak. Tabi eğer yeni profile herkezde çözüm olmuyor, bazı kullanıcılarda windows tuşunuz çalışmıyor diye oturumu kapatıyor. Farkli bir çözüm bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu