Haberler

Spotify Belirli Pazarlara HiFi Deneyimi Sunacak

Spotify, gelişmeye devam ediyor. Şirket bu yılın sonlarına doğru “belirli pazarlarda” HiFi hizmetini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Müzik dinleme uygulamaları içerisinde en çok kullanıcıya sahip olan Spotify, HiFi deneyimini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Şirket yapacağı bu gelişmeyle birlikte kullanıcıların en çok talep ettiği özelliği sonunda kullanıcılarıyla buluşturacak.

Daha önce 2017 yılının başlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde 7.5 Dolar karşılığında HiFi hizmeti sunan şirket, bu hizmetini ilk etapta belirli pazarlarda ve nihayetinde de genel pazara sunmayı amaçlıyor. Yaklaşan Spotify Stream On etkinliğinde duyurulması beklenen hizmetin fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Spotify masaüstü uygulama

Spotify’ın şuanda kullanıcılara sunduğu en yüksek ses kalitesi 320 kbps. Bu değer, geleneksel mp3’lerden daha iyi bir ses anlamına geliyor. Ayrıca, kayıpsız bir ses deneyimi için 1.411 kbps civarında bir veri akışı olması gerekiyor.

Diğer taraftan, Spotify’ın rakipleri Deezer, Amazon Music ve Tidal, halihazırda HiFi ses hizmetini sunuyor. Spotify’ın bu ses kalitesine odaklanması ise sektörde yeni bir çığır açmayacak. Ancak kullanıcı sayısı göze alındığında yüksek kaliteli müzik dinleme hizmetinin kullanıcılara sunulacak olması kullanıcı tarafında pozitif bir adım. Son olarak, Spotify HiFi hizmetini olabildiğince kullanıcıya ulaştırmak için bazı büyük hoparlör üreticileriyle de iş birliği içersinde.

Son Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.