Haberler

Google 2020 Yılında Ödül Avcılarına 6.7 Milyon USD Ödeme Yaptı

Google yaptığı açıklamada 2020 yılında 62 farklı ülkeden 662 güvenlik araştırmacısına bug bounty faaliyetleri kapsamında yaklaşık 6.7 milyon USD ödeme yaptığını belirtti.

Şirketin 2019 yılında yaptığı bug bounty ödemesi 6.5 milyon USD idi. Bu miktar bugüne kadar yapılan en yüksek ödül miktarı oldu.

Geçen yılın en çok ödeme Chrome VRP (Vulnerabilities Rewards Program) kapsamında yapıldı. Bu kapsamda şirket 2.1 milyon USD’lik ödeme yaptı. Google’ın amiral gemisi olan tarayıcı için araştırmacılar yaklaşık 300 adet bug tespit etti.

Diğer önemli VRP programı ödemeleri şirketin Android programları için yapıldı. Google’ın açıklamasına göre Android OS’de tespit edilen buglar için 1.74 milyon USD, Google Play’de tespit edilen buglar için 270.000 USD’lik ödeme yapıldı.

Bu ödüllere ilave olarak Google, araştırma hibe programı kapsamında farklı araştırmacılara 400.000 USD’lik hibe ödemesi yaptı. Bu hibe kapsamında geliştirme faaliyetleri ve güvenlik araştırmaları yürütülüyor.

180’den fazla araştırmacı google ürünleri ve açık kaynak ekosisteminde yaklaşık 200 bug raporu ve 100 onaylanmış açık tespit ederek hibe ödemesinden faydalanmış oldu.

Kaynak: zdnet.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.