Haberler

Spotify 300 Milyon Kullanıcıyı Aştı!

Spotify Rusya’da gerçekleştirilen başarılı lansmanın ardından tüm dünyadan 300 milyon kullanıcı barajını aştı. Bu büyük bir başarı dünya çapında büyük yankı oluştururken milyonlarca müziği içinde barındıran uygulama, rakipleri ile arasındaki farkı açtı.

Spotify şu anda 320 milyon aktif kullanıcıya ve 144 milyon ücretli aboneye sahip. Şirket son yaptığı kazanç konulu açıklamada önceki yıla oranla %29 ile 27 aralığındaki artışla büyüdüklerini açıkladı. Bu kullanıcı artışının sebebi, Hindistan’daki pazarlama kampanyalarının yanı sıra hizmetin Rusya ve çevredeki 12 pazarda lansmanından kaynaklandı. Şirket, Rusya’yı “bugüne kadarki en başarılı yeni pazar lansmanı” olarak nitelendirdi.

Spotify kullanıcı büyümesi hız kesmeden devam ediyor

Platformda bulunan kullanıcı sayısı, en yakın rakipler Amazon ve Apple Music’i geride kalmasının en önemli nedeni olarak görülüyor. Spotify, geçtiğimiz çeyrekte 1,5 milyondan fazla olan 1,9 milyon podcast hizmetine sahip. Şirket, aylık kullanıcıların yüzde 22’sinin üçüncü çeyrekte podcast içeriğiyle etkileşime girdiğini söylüyor.

Bütün bu olumlu haberlerin yanı sıra ünlü firma 118 milyon $ zarar ettiğini de belirtti. Bunun nedeninin kısmen, şirketin indirimli planlarla yeni kullanıcıları çekerek kullanıcı tabanını büyütmeye çalışması olduğu düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.