Anasayfa » Apple, Google’a Rakip Oluyor

Makaleyi Paylaş

Haberler

Apple, Google’a Rakip Oluyor

Teknoloji devi Apple, Google tarafına alternatif bir arama motoru geliştiriyor olabilir. Burada sağlam kaynaklardan ilginç bilgiler geliyor.

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın üzerinde çalıştığı iddia edilen arama motoru ile ilgili bazı yeni gelişmeler yaşandı. Financial Times’ta yer alan bir habere göre dev şirket, arama motoruyla ilgili çalışmalarını tamamlamak üzere. Sektörün önemli isimlerinden Bill Coughran ile bir röportaj gerçekleştiren Financial Times, dengelerin her an değişebileceğini ileri sürüyor.

Coughran tarafından yapılan açıklamalara göre Apple, en az iki yıl önce Google’ın arama motoru yöneticilerinden John Giannnandrea’yı transfer ettiğini söylüyor. Hatta şirket, o gün itibarıyla da arama motoru geliştirecek özel bir ekip kurmuş. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, arama motorunun hali hazırda çalışır durumda olabileceğine dair de bulgular olduğu ifade ediliyor.

Aslına bakacak olursak Apple’ın kendi arama motorunu oluşturma girişimi, kaçınılmaz bir durumdu. Çünkü arama motoru devi Google ile Apple arasında yıllık 12 milyar dolara varan bir anlaşma var. Ancak Apple bu duruma rağmen pazarın tek hakimi Google’a alternatif arama motoru geliştiriyor gibi görünüyor. En azından sağlam kaynaklardan gelen ilk bilgiler bu şekilde. iOS 14 içerisinde yerleşik olarak yapılan aramalarda internetten bulduğu kendi sonuçlarını kullanıcıların karşısına çıkaran teknoloji devi, olası bir Apple Search ile gerçekten büyük bir adım atabilir. Biliyorsunuz firmanın artık bir kredi kartı dahi bulunuyor. Apple’ın yeni alanlara yatırım yapacak maddi gücü fazlasıyla bulunuyor.


Bu arada Apple, 2 trilyon doları aşan piyasa değerine sahip. Ayrıca şirketin 200 milyar dolar civarında nakit parası var. Bu ciddi gelir, Apple’ın kendi arama motorunu iyi şekilde geliştirebileceği anlamına geliyor. Görünüşe göre önümüzdeki günler, Apple’ın kendi arama motoruyla daha çok gündeme geldiği günler olarak kayıtlara geçecek.

Kaynak

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Silahlı İnsansız Deniz Aracı ULAQ Tanıtıldı

AMD Big Navi Radeon RX 6000 Serisi Ekran Kartlarını Resmi Olarak Tanıttı

Samsung da Şarj Cihazını Kutu İçeriğinden Çıkarabilir

Makaleyi Paylaş

Bilişim sektörüne 2015 yılında Turizm sektörü ile başladım. Global büyüklükte olan Resort ve Şehir Hotellerinde IT Uzmanı, son 8 aydır ise IT Müdürü olarak görev yapmaktayım. Çalıştığım şirketlerde alt yapı kurulumu, yönetimi ve bakım işleri yürütmekteyim.

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>