Anasayfa » Instagram’a 4 Saate Kadar Canlı Yayın Özelliği Geliyor

Makaleyi Paylaş

Haberler

Instagram’a 4 Saate Kadar Canlı Yayın Özelliği Geliyor

Instagram canlı video tecrübesini zenginleştirmeye odaklanmaya devam ediyor. Bu hafta itibariyle platformunda streaming ve video kaydı oluşturmayı kolaylaştıracak bir kaç küçük değişiklik duyuruldu. En büyük güncelleme yayıncıların artık 60 dakikalık yayın süresiyle kısıtlı olmayacak olması. En fazla 4 saate kadar canlı yayın yapabilecekler. Bu güncelleme uygulama geçmişinde fikri mülkiyet ve ilke ihlali bulundurmayan tüm kullanıcılar için, global olarak geçerli olacak.

İnsanlar aynı zamanda yayınlandığı 30 gün içerisinde kendi kişisel arşivlerindeki canlı yayınları tekrar tekrar izleyebilecekler. İçeriği indirebilecek ve istedikleri platforma da yükleyebilecekler. Son olarak Instagram IGTV’ye bir “Canlı Yayın” sekmesi ekleyecek ve insanlar burada anlık canlı yayın içeriklerini izleyebilecek.

Hepsi dikkate alındığında Instagramın canlı yayın formatına pandemi süresince yoğun kullanımda olduğundan yatırım yaptığı belli oluyor. Değişiklikler konusundaki açıklamalarda, egzersiz eğitmenlerine daha uzun süre ders verebilme, aktivistlere de komüniteleriyle daha uzun süre diyaloğa girebilme fırsatı vermiş olacakları ifade ediliyor.

Genel olarak insanlar canlı yayınları önceden yüzyüze yapabildikleri her şey için ikame olarak kullanır hale geldiler, dolayısıyla Instagram buna daha fazla zaman ayırma kararı aldı. Aynı zamanda firma canlı yayınların insanları uygulamada daha uzun süre aktif tutacağına inanıyor. İnsanların canlı yayına çıkabilecekleri bir çok platform var ama Instagram kendini rekabetçi kılmaya ve yayın için gidilecek ilk  yer olmaya çalışıyor.


Kaynak

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>