Haberler

Sony Cyberpunk 2077’yi Playstation Store’dan Kaldırıyor

Sony, bugün yaptığı açıklama ile Cyberpunk 2077’yi yaşadığı performans sorunları nedeniyle Playstation mağazasından kaldıracağını açıkladı.

Cyberpunk 2077 çıkışından sonra konuşulmaya devam ediyor. Oyunun özellikle konsol sürümlerinde vadedilen performansı verememesi oyuncuları bir hayli kızdırmış durumda. Oyundaki bugların fazlalığı ve konsolda sergilediği kötü performans yüzünden oyuncular Cyberpunk 2077’yi iade etmek istiyordu. Sony oyuncuların bu istediğine karşılıksız kalmayarak oyuncuların satın aldıkları oyunu iade etmelerine imkan tanıyor.

Şirket yaptığı açıklamada “SIE, yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaya çalışmaktadır, bu nedenle PlayStation Store üzerinden  Cyberpunk 2077 ‘yi satın alan tüm oyuncular için tam bir para iadesi yapmaya başlayacağız.  SIE ayrıca  Cyberpunk 2077 ‘yi PlayStation Store’dan bir sonraki duyuruya kadar kaldıracaktır.

Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store üzerinden satın aldığınızı onayladıktan sonra para iadesi işlemine başlayacağız.  Para iadesinin tamamlanmasının ödeme yönteminize ve finansal kurumunuza bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini lütfen unutmayın.” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan Sony, oyunun bu görünümüyle normalde mağazaya kabul edilmeyeceği ancak oyunun üreticisi CD Projekt Red firmasına güvendikleri için Cyberpunk 2077’yi mağazada satışa çıkardığını açıklamıştı.

Sony Playstation 4 Cyberpunk 2077 bug
Cyberpunk 2077 Ps4

Yukarıdaki görselde de görüleceği üzere oyundaki kaplamalar geç yükleniyor. Hatalar sadece bununla da sınırlı değil. Oyunun fps değerleri baz Playstation 4 üzerinde 15 fps’e kadar düşebiliyor.

Geliştirici CD Projekt Red yatırımcılara yaptığı açıklamada oyunun konsol tarafına fazla vakit ayıramadıklarını itiraf etti. Oyunun çıkışından önce ise Cyberpunk 2077’nin konsol tarafında da iyi performans sergilediğini ifade eden şirket, oyuncuları kandırmakla suçlanıyor.

Oyunu Nasıl İade Ederim ?

Şimdiden birçok tartışmaya konu olan oyunu eğer Playstation Store üzerinden satın aldıysanız iade etmek için buradaki linke tıklayarak yönergeleri takip etmeniz gerekiyor. Oyunu satın aldığınız onaylandıktan sonra iade işlemi gerçekleştiriliyor.

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu