Haberler

Zoom, “40 Dakika” Toplantı Sınırını Geçici Olarak Kaldırıyor

Bu süreçte pandemi nedeniyle online görüşme platformlardan birisi olan Zoom; toplantıların, derslerin ve aile görüşmelerinde tercih sebebi oldu. Son 12 ayda kullanıcı sayısı oldukça artan platformu ücretsiz kullananlar için ise 40 dakika görüşmeyle sınırlandırılmıştı. 

Aralık ayı; hem yeni yılın habercisi olduğu hem de Hristiyanların, Yahudilerin ve Afro-Amerikanların kendi bayramlarına ev sahipliği yaptığı için önemli bir ay olarak görülmekte. COVID-19 pandemisi nedeniyle Türkiye’de olduğu gibi diğer ülkelerde de yılbaşı kutlamalarında, ailelerin bir araya gelmesi önerilmiyor. Zoom, yılbaşı kutlamalarında aileleri ve sevdikleriyle bir arada olamayacak kişiler için, ücretsiz hesaplarda sunulan 40 dakika toplantı sınırlamasını kaldırmaya karar verdi. Buradaki amaç insanların yılbaşında kendilerini yalnız hissetmemesi olarak düşünülmüş.

Zoom tarafından kullanıcıların bu özellikten yararlanmak için hesaplarında herhangi bir değişiklik yapmasına gerek olmadığı da belirtildi. Zoom, belirtilen tarihlerde bu özelliği otomatik olarak tüm kullanıcılarına sunuyor olacak. Bu sayede Zoom kullanıcıları hem kendi milli ve dini bayramlarını hem de yeni yılı sevdikleriyle online ortamda bir araya gelerek kutlayabilecekler.

Zoom’un 40 dakika sınırlamasını kaldıracağı tarihler 

Zoom tarafından yapılan açıklamaya göre Aralık ayında üç farklı tarihte kullanıcıların 40 dakika sınırı olmaksızın görüşme yapabilmesine olanak sağlanacak. Bu tarihler aşağıdaki gibi olacak.

  • 17 Aralık 18.00 – 19 Aralık 14.00 
  • 23 Aralık 18.00 – 26 Aralık 14.00
  • 30 Aralık 18.00 – 2 Ocak 14.00 

Kaynak

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu