Haberler

IBM ve FUJIFILM 580 Terabaytlık Manyetik Bant Geliştirdi

IBM ve FUJIFULM mühendisleri 15 yıl süren çalışma sonrasında 580 Terabaytlık rekor seviyeye sahip manyetik bant geliştirdiklerini duyurdu.

IBM ve Fujifilm 580 Terabytelık Manyetik Bant Geliştirdi
IBM ve Fujifilm 580 Terabytelık Manyetik Bant Geliştirdi

İnternetin nesneleri, yüksek çözünürlüklü 4K / 8K videolar, internet kullanıcısı sayısının her geçen gün artması, ihtiyaç duyulan kapasiteninde doğru orantılı artması anlamına geliyor. Yeni teknolojiler ortaya çıksa bile, teyp ortamının veri depolamanın en güvenli, en güvenilir ve en kalıcı yollarından biri olduğu söylenebilir. Manyetik bant teknolojisi, büyük hacimli bilgileri işleyen şirketler için uzun süredir tercih edilen depolama aracı olmuştur. Bir dönem modası geçti diye düşünsekte, şartların değişmesiyle hiper ölçekli veri merkezleri stratejik zorunluluk gereği banda dönüyor. Bu büyük ölçekli hizmet sağlayıcıları da büyük hacimli verileri uzun süre tutabilen depolama çözümlerine ihtiyaç duyuyor. IBM ve FUJIFILM ortaklığı resmi blog sitesinde yaptığı açıklamada rekor bir kapasiteye ulaşan bant geliştirdiklerini duyurdu.

IBM Teyp Geçmişi

IBM TEPY GEÇMİŞİ

Teyp seçeneği, fidye yazılımlarına karşı daha güvenli seçenektir. Her geçen gün duyduğumuz, okuduğumuz fidye haberleri için teyp kullamı güvenli yedekleme yöntemi olacaktır. Bu ihtiyaç doğrultusunda yeniden geliştirilen bu yüksek kapasiteli cihazlar, yüksek kapasiteli ortamlar için faydalı seçenek olacağı görünüyor.

SON HABERLER

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu