Haberler

Skype Dil Sorununu Ortadan Kaldırıyor

İletişim uygulaması Skype, kullanıcıların iletişimde karşılaştığı dil sorununun çözümü için önemli bir özelliği ülkemizde kullanıma açtı.

Microsoft’un sahibi olduğu anlık iletişim uygulaması Skype, kullanıcıların iletişimde yaşadığı en büyük sorunlardan birisi olan dil sorununu ortadan kaldırıyor. Skype’ın yeni özelliği bu sorunu yaşayan pek çok kişinin sorunsuz bir iletişim kurmasını sağlayacak. 

Özellikle PC tarafında öne çıkan anlık mesajlaşma ve görüntülü sohbet uygulaması Skype, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Uzun süre boyunca kullanıcıların yaşadıkları dil sorununu çözmek adına çeviri botunu geliştiren Skype ülkemizdeki kullanıcıları memnun edecek bir gelişmeyi paylaştı. 

Skype Translated Conversations Türkçe Dil Desteğine Kavuştu

Skype tarafından yapılan açıklama ile birlikte Türk kullanıcıları mutlu edecek Translated Conversations özelliğinin Türkçe dil desteği kazandığı açıklandı. Android ve iOS için yayınlanan güncelleme ile birlikte Skype uygulamada hata düzeltmeleri yaparken Translated Conversations özelliğine Türkçe dil seçeceğinin de eklendiğini açıkladı. 

Skype Çevrilen Konuşmalar Özelliği Nasıl Kullanılır?

Skype’ın bir süredir farklı dillerde kullanılan Translated Conversations yani çevrilen konuşmalar özelliği, desteklenen dillerdeki görüşmeleri çevirerek kullanıcıların önündeki dil barajını kaldırıyor. Şimdilik sadece bireysel görüşmelerde kullanılabilen bu özelliğin ilerleyen günlerde grup görüşmelerine de gelmesi bekleniyor. Özellikle kullanıcıların sesi otomatik olarak algılanıyor ve diğer kullanıcı bu konuşmanın çevirisini altyazı olarak kendi ekranında görebiliyor. 

Skype Çevrilen Konuşmalar Nasıl Açılır?

  • Skype uygulamasında yer alan “Sohbetler” sekmesinde yer alan görüşmek istediğiniz kişinin üzerine dokunun ve “Profili Görüntüle” seçeceğine dokunun. 
  • Kişinin profilinde yer alan “Çeviri isteği gönder” seçeceğine dokunun.
  • Çevrilen Konuşmalar özelliğine izin vermek istediğinize yönelik bir bildirim karşıdaki kullanıcıya gönderilecek. Kullanıcılar bu özelliği kullanabilmesi için karşıdaki kişinin “Kabul Et” butonuna dokunması gerekiyor. 
  • Daveti kabul eden kullanıcıların sohbeti tercih edilen dile çevriliyor. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu