Haberler

Samsung Çoklu Parmak İzi Üzerinde Çalışıyor

Samsung, mobil cihazlarda kullanıcı güvenliğini 2.5 milyar kat artıracak çoklu parmak izi teknolojisi üzerinde çalışıyor. Detaylar haberimizde.

Çoklu parmak izi

En büyük teknoloji markaları arasında yer alan, alt markaları ve diğer markalarla olan işbirlikleriyle birçok alanda faaliyet gösteren Samsung, yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Parmak iziyle giriş için tek parmak yerine aynı anda 3 parmağın okutulması üzerine kurgulanan yeni teknoloji, Samsung’a göre 2.5 milyar kat daha fazla biyometrik güvenlik sağlıyor. Aynı zamanda şirket, parmak izi okuması için ekranın belirli bır kısmını kullanmak yerine tüm ekranı kullanmayı amaçlıyor. Yeni nesil OLED 2.0 ekranlarda mümkün olacak bu sistemle birlikte hem 3 parmağın birden okutulması sağlanacak, hem de kullanıcılar parmak okutmak için ekranın rastgele bir kısmını kullanabilecek.

Ekran teknolojileri üzerine çalışan ISORG’un CEO’su Dieter May’e göre Samsung bu teknolojiyi 2025 itibariyle kullanıma sunacak. Samsung Display markası altında OLED 2.0 ekranlarda kullanılabilecek teknoloji farklı akıllı telefon üreticileri için de kullanılabilecek. Apple’ın parmak izi okumasını FaceID ile değiştirdiği, parmak izi kullanım oranının azaldığı ve insan parmak izinin zaten taklit edilemez olduğu düşünüldüğünde kullanıcıların bu teknolojileri benimsemesi düşük ihtimalli görülüyor.

Siz de Samsung’un üzerinde çalıştığı çoklu parmak izi teknolojisi hakkında fikirlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu