Haberler

Samsung, Android 14 İçin Çalışmaları Hızlandırıyor!

Android 13 tarafındaki çalışmalarını tamamlamaya başlayan Samsung, bu sefer Android 14 için çalışmaları hızlandırıyor! Şirket, kullanıcılarının çok geçmeden güncellemeyle buluşmasını istiyor.

Ülkemizde en fazla kullanılan cihaz modellerinden Samsung, son zamanlarda Android sürümüne getirdiği güncellemelerle anılıyor. Marka güncelleme adına yaptığı yenilikleri hızlı bir şekilde kullanıcılarına sunarken buna bir yenisini daha eklemek istediğini açıkladı. Android 14 güncellemesi için hızlandığını söyleyen şirket, beklenenden daha yakın bir zamanda güncellemeyi yayına almayı planlıyor.

Samsung, Türkiye’deki son yayınlamış olduğu sürüm olan Android 13’ü resmi olarak başlattı. Geçtiğimiz günlerde başlayan güncelleme bütün cihazlara aktarıldı ve özellik tanıtımı sonlandı. Şirket önceliğini Galaxy S22 ve Galaxy A53 5G modellerine verirken farklı cihazları bir sonraki günlere paylaştırmıştı. Bunun yanında güncelleme sadece akıllı telefonlara değil tabletlere de yayınlandı.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy A Serisinin Yeni İşlemcisi Yakında Kullanımda!

Samsung Android 13 Güncellemesi Tamamlanıyor!

Samsung diğer ülkelere kıyasla Türkiye’de Android 13’ü hızlı bir şekilde getirdi. Sırada olan Android 14 sürümü için çalışmalara başlayan şirket, yakın bir zamanda yenilikleri tamamlamayı planlıyor. Bir basın açıklamasında bahsi geçen konuda konuşan Samsung, Google ile birlikte iş birliği yapıldığını ve Android 14’ün çok kısa sürede herkese ulaşacağını söylüyor. Bununla birlikte One UI 5.0’ın ürün kitaplığının genişletildiği ve devamlı olarak genişletileceğinden de bahsedildi.

Aktif olarak Android 13’e gelen ve gelmeye devam edecek olan cihazlar ise şu şekilde sıralanıyor: Galaxy S20 FE, Galaxy S21 FE 5G, Galaxy S21 Ultra 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy A33 5G, Galaxy A73 5G, Galaxy Tab S8 Ultra, Galaxy Tab S8+

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu