Haberler

Elon Musk, Twitter’da İşten Çıkarma Sürecinin Sona Erdiğini Açıkladı

Twitter’ın yeni sahibi ve CEO’su Elon Musk, Twitter’da işten çıkarma sürecinin sona erdiğini ve gerekli pozisyonlar için yeni işe alımların başlayacağını açıkladı. Yaklaşık 7.500 çalışanı bulunan platformda 4 bini aşkın çalışan işten çıkartıldı ya da kendiliğinden istifa etti. Elon Musk’ın açıklamaları ve Twitter gündemi haberimizde.

Elon Musk, Twitter’da İşten Çıkarma Sürecinin Sone Erdiğini Açıkladı

The Verge’de paylaşılan habere göre Elon Musk, kendi tabiri ile Twitter 2.0 sürecini başlattıktan sonra ilk kez bugün Twitter çalışanları ile kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda işten çıkarmalar hakkında konuşan Musk, bu sürecin sona erdiğini açıkladı. Yeniden işe alımların başlayacağını belirten Musk, yalnızca şirket içinde önemli olduğu departmanlar için alım yapacak. Önceliği yazılım mühendislerine veren Twitter patronu, satış ve pazarlama alanında da yeni işe alımların olacağını belirtti.

Twitter’da bu hafta içinde yaşanan toplu istifalarla birlikte çalışan sayısının 2 bin 700’e kadar düştüğü belirtiliyor. Şirketin San Francisco’da bulunan ofisinde çalışanları ile bir araya gelen Musk, şirket genel merkezinin Tesla’da olduğu gibi Teksas’a taşınması gibi bir niyetinin olmadığını açıkladı. Ancak yine de çift merkezli bir yapının kendisi için mantıklı olduğunu belirtti.

İLGİLİ İÇERİK: Twitter Çalışanları İşten Ayrılıyor! Ofisler Kapatıldı!

Elon Musk çalışanlarıyla yaptığı toplantıda yeni yapılanmayı açıkladı

Şirketin yeniden yapılanması süresince birçok hatanın yapılabileceğini ancak zamanla istikrarlı bir hale geleceğini belirten Elon Musk, Japonya, Hindistan, Endonezya ve Brezilya’da mühendislik ekipleri kurmayı planladığını söyledi. Japonya için ayrı bir parantez açan Musk, Twitter ABD merkezli bir şirket gibi görünmesine karşın Japonya’da daha çok aktif kullanıcılarının olduğunu söyledi.

Çalışan ödeme ve tazminatları ile ilgili de konuşan Musk, bir diğer şirketi SpaceX’te olduğu gibi Twitter’da da çalışanlara hisse senedi opsiyonları verileceğini ve istenildiği zaman nakite çevirilebileceğini söyledi.

Siz de Twitter’da devam eden yeni yapılanma hakkında görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.