Haberler

Samsung Galaxy A Serisinin Yeni İşlemcisi Yakında Kullanımda!

Samsung son yıllarda ürettiği cihazlar ve geliştirilebilir inovatif özellikleri sayesinde çok konuşulur oldu. Özellikle yeni nesil Galaxy A serisi Samsung’un çalışmalarının en belirgin olduğu model olarak kayıtlara geçmiş durumda. Şirketin 2023 yılını kapsayan Ar-Ge çalışmaları, Galaxy A serisinin yanı sıra orta segment modellerini de barındıran ve tamamen kendi üretimi olan işlemcilerini kullanması yönünde.

Samsung Exynos görseli

A54 ve A74 yeni işlemcilerle geliyor

2023’te Samsung tarafından duyurulacak yeni nesil cihazların yanı sıra orta segment cihazlar da şirketin gündeminde. Galaxy A54 ve Galaxy A74 de önümüzdeki yıl duyurulacak olan diğer iki seri olarak konuşuluyor. Bu modellere dahil olacak işlemcilerden olan Exynos 1380 ve Exynos 1330 ile ilgili detaylar henüz net bir açıklama gelmeden duyulmaya başladı. Samsung her iki işlemciyi de Galaxy modelinin üç ayrı serisi için kullanmayı planlıyor. Yüksek performansa sahip olan yeni modellere dâhil edilen işlemcinin akıllı telefonlara ek tabletlerde de kullanılması bekleniyor.

Samsung Galaxy A54'ün özellikleri ortaya çıktı! - ShiftDelete.Net

Galaxy A34 ve A54 modellerinde Samsung’un Exynos 1380 işlemcisini kullanması öngörülmekte. Gelen bilgiler arasında Exynos 1330’un yüksek performans CPU çekirdeğine sahip olacağı bilgisi yer almakta. Samsung Galaxy A54 modeli özellikleri ile duyulduğu andan itibaren merak konusu olmuştu. Bu özelliklere daha yakından baktığımızda A54 modeli yüksek çözünürlük ve yüksek performansa sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. 6 GB RAM‘e sahip olan model, microSD ile yükseltilebilir 128 GB dahili hafızası sayesinde kullanıcılarına verimli depolama alanı sunmakta. Bilinen diğer belirgin özellikleri ise 5G desteği ile 25W hızlı şarj desteğinin olması. Tüm üstün özelliklerinin yanı sıra dört yıl boyunca yazılım desteği garantisi vermesi kullanıcılar tarafından önemsenen bir başka avantaj. Samsung 2023’te de çok konuşulacak olan teknolojik iyileştirmeleri ile son günlerin en başarılı şirketleri arasında.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu