Haberler

Renault, Fabrika Çıkışlı İkinci El Otomobil İçin Tarih Verdi

Renault, fabrika çıkışlı ikinci el otomobil için deneme üretimlerine hazırlanıyor. Renault Türkiye CEO’su Hakan Doğu süreç hakkında açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Renault fabrika

Fransız otomobil üreticisi Renault, İspanya ve Fransa’da Refactory ismiyle ikinci el yenilenmiş otomobil satışı yapıyor. Şirketin Türkiye CEO’su Hakan Doğu geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada fabrika çıkışlı ikinci el otomobil satışının ülkemizde de başlayacağını açıklamıştı. Bursa’da bulunan Renault fabrikasında yapılacak yenileme işlemleri ilk etapta 6 yaşa kadar olan otomobilleri, ardından da 10 yaşa kadar olan otomobilleri kapsayacak. Tesiste motor da dahil olmak üzere otomobilin tüm ekipmanları yenilenebilecek. Fabrika çıkışlı ikinci el otomobil için alıcılara 2 yıl da garanti sunulacak. Hakan Doğu Ekim ayında bu haberi duyururken “Türkiye’de ikinci elin kaderini değiştireceğiz.” ifadelerine yer vermişti.

Renault yenilenmiş otomobil için deneme üretimlerine başlıyor

Renault Türkiye CEO’su Hakan Doğu, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalarda yenilenmiş otomobil için 2023 yılına işaret etmişti. Bugün yapılan yeni bir açıklamayla Nisan ayı itibariyle test üretimlerinin başlayacağı belirtildi. Şirketin tesisleri ile ilgili yeni bir yapılanma sürecinde olduklarını ve nihai kararın Şubat ayında belli olacağını açıklayan Doğu, faaliyete başlanmasının ardından ilk yıl 30 bin aracın yenileneceğini söyledi. Renault Türkiye, ilk etapta Megane ve Clio modellerini yenileyecek, sonraki süreçte ise farklı ithal modeller de yenilenmiş otomobil kapsamına alınacak.

Renault’un yenilenmiş otomobil girişimi Refactory, fiyatlandırma politikasının uygun olması durumunda Türkiye’de ilgi görecek gibi görünüyor. Siz de fabrika çıkışlı ikinci el otomobil hakkında görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu