Haberler

WhatsApp iOS İçin Resim İçinde Resim Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp, iOS işletim sistemi için yeni bir özelliği test ediyor. Resim içinde resim özelliğiyle görüntülü görüşme esnasında farklı uygulamalar kullanırken ortaya çıkan kamera bulanıklaşma sorunu çözülecek. Detaylar içeriğimizde.

WhatsApp görüntülü görüşme

Anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme için en popüler uygulama olan WhatsApp, iOS işletim sistemine ait 22.24.0.79 beta sürümüyle yeni bir iyileştirmeyi test ediyor. WhatsApp’ta görüntülü görüşme yapılırken farklı uygulamaya geçiş yapıldığında görüntüde bulanıklaşma yaşanıyor. Örneğin video arama esnasında telefonunuza gelen bildirimlere bakarken sizin kameradaki görüntünüz karşı tarafa net olarak gitmiyor. WhatsApp iOS tarafında test ettiği picture-on-picture (resim içinde resim) özelliğiyle bu sorunu ortadan kaldırıyor.

WhatsApp resim içinde resim özelliği nedir?

WhatsApp’ın yeni geliştirmesi olan resim içinde resim modu, kullanıcıların görüntülü görüşme penceresini ekranın farklı bir kısmına daha küçük bir yapıda konumlandırmasına olanak sağlıyor. Örneğin video görüşme yaparken maillerinize bakmak istediğinizde görüşme penceresini küçültüp ekranın herhangi bir kısmına konumlandırabilecek; görüşmeyi arkaplana almadan aynı anda birden fazla işlemi yürütebileceksiniz. Bu sayede kamerada yaşanacak görüntü bozulmalarının da önüne geçilmiş oluyor.

WhatsApp resim içinde resim özelliği
WhatsApp resim içinde resim özelliği

Bu geliştirme şu an için iOS’un beta sürümünde test ediliyor. Kararlı sürüme geçmesi ve tüm kullanıcılar için aktif olması ise 2023 itibariyle başlayacak. Şu an için iOS tarafında geliştirilen özelliğin Android işletim sisteminde olup olmayacağına ilişkinse herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Meta, bundan önce WhatsApp için kendi kendine mesaj atma (Message Yourself) özelliğini kullanıma sundu. Kullanıcılar farklı cihazlar arasında bilgi ve dosya aktarımı yapabilmek için uygulama içinden kendi numaralarına mesaj gönderebilecek. Özellikle ilgili detaylara ulaşmak için WhatsApp, Kendine Mesaj Atma Özelliğini Kullanıma Sundu başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu