Haberler

Qualcomm Snapdragon 780G Duyuruldu

Qualcomm Snapdragon 780G, orta-üst seviye seviye cihazlar için duyuruldu. İşlemciye ait teknik özellikler haberimizde.

Qualcomm yeni orta seviye işlemcisi Snapdragon 780G’ yi görücüye çıkardı. Bazı amiral gemisi işlemcilerde bulunan özellikleri bünyesinde barındıran yeni işlemci, Snapdragon 765G’nin halefi olarak konumlandırılıyor.

Qualcomm Snapdragon 780G

Snapdragon 780G 2,4 Ghz saat hızına sahip iki adet Cortex-A78 çekirdeği ve 1,8 Ghz saat hızına sahip Cortex-A55 çekirdeğinden oluşuyor. Grafik birimi tarafında Adreno 642’ye yer verilen işlemci, bu sayede Snapdragon Elite Gaming özelliklerini destekliyor. Ayrıca işlemcide kamera yetenekleri için üçlü görüntü sinyali işlemcisi de mevcut.

Qualcomm Snapdragon 780G’nin diğer özellikleri ise şu şekilde;

  • Snapdragon X53 5G Modem-RF çipi sayesinde 6 Ghz altı frekanslarda 3,3 Gbps indirme hızına ulaşmak mümkün.
  • Yakın zamanda piyasaya sürülen ve Snapdragon 888’de kendine yer bulan Snapdragon Sound teknolojisiyle WiFi 6 ve Bluetooth ses özelliklerini ilk kez 7 serisi işlemcide görüyoruz.
  • FastConnect 6900 bağlantı sistemi sayesinde benzersiz çoklu gigabit sınıfı WiFi 6 hızlarını, düşük gecikmeyi ve sağlam kapasiteyi destekliyor.
  • Önceki modelle kıyaslandığında 2 kat daha iyi olan ve 12 TOP’a kadar yapay zeka performansı sunan Hexagon 770 işlemciyi bünyesinde barındıran Snapdragon 780G, yapay zekayı 6. nesil Qualcomm AI Engine ile destekliyor.

Snapdragon 780G tabanlı akıllı telefonları 2021 yılının ikinci çeyreğinde raflarda görülmesi bekleniyor.

Kaynak: qualcomm.com

Son Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.