Anasayfa » OneDrive İş ’i Bilgisayara Ağ Sürücüsü Olarak Tanımlama – Mounting OneDrive for Business as a Mapped Drive

Makaleyi Paylaş

Cloud Computing

OneDrive İş ’i Bilgisayara Ağ Sürücüsü Olarak Tanımlama – Mounting OneDrive for Business as a Mapped Drive

Office 365 ile kullanmakta olduğumuz OneDrive İş ile belgelerimizi bulut üzerine gönderimini yaparak OneDrive iş üzerinde ki dosyalarımıza istediğimiz her yerden ulaşabilmekteyiz. Fakat disk alanının yeterli gelmediği durumlarda da OneDrive İş’i bilgisayarımıza bir “Network Map Drive” olarak ekleyip, belgelerimizi OneDrive İş içerisine gönderimini sağlayabiliriz.

Bunun için ilk olarak OneDrive İş’e erişebilmek için https://portal.microsoftonline.com adresine girerek Office 365 kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açıyoruz. Burada kullanıcı bilgilerini girdikten sonra “Oturumu açık bırak” seçeneğini seçip “Oturum aç” butonuna tıklıyoruz.

 clip_image002

Resim 01

Ardınan kişisel OneDrivemımıza erişmek için açılan portal sayfasından “One Drive” menüsüne tıklıyoruz.


 clip_image004

Resim 02

OneDrive sayfası açıldıktan sonra İnternet Explorer’ırın “Araçlar” menüsünden “İnternet Seçenekleri“ seçeneğini seçiyoruz.

 clip_image006

Resim 03

Açılan pencereden “Güvenlik” sekmesine tıklayıp, “Güvenilen Siteler” seçeneğini seçip “Siteler” butonuna tıklıyoruz.

 clip_image008

Resim 04

Buraya OneDrive ait site linli otomatik olarak gelecektir. “Ekle” butonuna basarak internet sayfasını güvenilen siteler bölümüne ekliyoruz.

 clip_image010

Resim 05

Sonrasında İnternet Explorer da açık olan OneDrive sayfamıza gidip “Kitaplık” menüsüne tıkladıktan sonra açılan menu içeriğinden “Explorer ile Aç” seçeneğine tıklıyoruz.

 clip_image012

Resim 06

Açılan güvenlik penceresinde “İzin Ver” butonuna tıklıyoruz.

 clip_image014

Resim 07

İzin verme işlemini geçtikten sonra OneDrive “Windows Gezginin de” otomatik olarak açılacaktır. Açılan Windows Gezgini penceresinde ki adres yolunu kopyalıyoruz.

 clip_image016

Resim 08

Başka bir Windows Gezgini penceresi açarak sol tarafta bulunan “Bu Bilgisayar” a tıklıyoruz ve yukarıdaki menu de bulunan “Ağ sürücüsüne bağlan” butonuna tıklıyoruz.

clip_image018

 

Resim 09

Açılan pencereden sürücü harfini seçip kopyalamış olduğumuz adresi klasör kısmına yapıştırıyoruz ve adresin en sonuna “/” karakterini ekliyoruz ve “Son” butonuna tıklıyoruz.

 clip_image020

Resim 10

 clip_image022

Resim 11

OneDrivemızın artık bir ağ sürücüsü olarak bilgisayarımıza tanımlandı.

 clip_image024

Resim 12

 

Bu makalemizde OneDrive İş’i bilgisayarımıza “Network Map Drive” olarak eklemeyi gösterdik. Umarım faydalı bir makale olmuştur. Bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiyle.

 

 

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın