Haberler

Nvidia GeForce Özel Etkinliği: RTX 30 Serisinin Canlı Tanıtımı

2 Yıl aradan sonra Nvidia yeni jenerasyon GeForce ekran kartlarını görücüye çıkartmaya hazırlanıyor. GeForce RTX 3000 serisi olarak adlandırılacağı düşünülen kartlar, Nvidia’nın yeni Ampere GPU mimarisi üzerine inşa edilecek. Bu yeni neslin ray tracing (ışın izleme) ve mevcut RTX 2000 serisinin gücü üzerine kat çıkacağı vaat ediliyor.

1 Eylülde Nvidia 21 yıllık Pc oyunculuğu sonrası “sırada ne var” temalı bir GeFore Özel Etkinliği sunacak. Yeni bir GeForce ekran kartı serisinin açıklanacak olması resmi ağızlardan dile getirilmemiş olsa da internete düşen görseller ve dedikodular bunun oldukça olası olduğunu gösteriyor.

GeForce Özel Etkinliğini kolayca Nvidia’nın etkinlik sayfasına giderek takip edebilirsiniz.

Etkinlik aynı zamanda Youtube üzerinden stream edilecek. Nvidia Geforce kanalı ya da şu an geri sayımı takip edebileceğiniz IGN ve Gametrailers gibi kanallardan izleyebilirsiniz.

Nvidia’nın resmi Twitter hesapları bir süredir markanın pc oyunculuğu dünyasına sunduğu teknoloji ve ekran kartları üzerine 21 yıllık bir tarihçe yayınlıyorlardı. Bu sebeple yeni GeForce grafik kartları tanıtımına geçmeden önce Nvidia kurucusu ve CEO’su Jensen Huang’dan Nvidia’nın uzun GPU tarihçesi üzerine bir anlatı dinlememiz muhtemel. Bunun hemen peşine 3000 serisinin üst seviye kartlarıyla bir gövde gösterisi yapılacaktır.

İsimlerinin RTX 3090, 3080Ti, 3080 ve 3070 olması beklenen kartların mevcut Turing mimarisi temelli kartların üzerine çıkan bir performans sunacağı düşünülüyor.

Aynı zamanda kaliteden ödün vermeden performans artışı sağlayan yeni grafik işleme teknolojileri görmemiz muhtemel. Nvidia geçtiğimiz senenin etkinliğinde, faydasını Death Stranding’de fazlasıyla görebildiğimiz DLSS (Deep Learning Supersampling)  teknolojisini tanıtmıştı. Belki bu teknolojinin ikinci nesil bir versiyonunu görebiliriz.

Ana akım ve daha uygun fiyatlı yeni nesil GeForce kartları ise yüksek tabaka kartların çıkışından bir kaç ay sonra ya da 2021’de göreceğiz. Bunların laptop versiyonları ise muhtemelen önümüzdeki sene piyasaya çıkacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu