Anasayfa » Nvidia Geforce Now iOS’lara Geri Döndü

Makaleyi Paylaş

Haberler

Nvidia Geforce Now iOS’lara Geri Döndü

Apple market politikalarına karşı direnen Nvidia’nın, bulut tabanlı oyun hizmeti olan Geforce Now bu kez Safari üzerinden kullanıma sunuldu.

Apple, uyguladağı katı politikalar nedeniyle şirket mağazasında bulut tabanlı oyun hizmetlerine yer vermiyor. Son olarak Microsoft’un bulut tabanlı oyun hizmeti olan xCloud’a marketinde izin vermeyen şirket, Geforce Now hizmetini de mağazasından kaldırmıştı.

Apple’ın katı tutumu şirketleri alternatif aramaya itmişti. Yakın zamanda xCloud servisi Safari üzerinden kullanıcılarına ulaşmayı başarırken, Geforce Now hizmeti de bu yoldan giderek, platformu internet üzerinden kullanılabilir hale getirmeyi başardı.

Beta testlerine başlanan hizmette ilk sonuçlar oldukça olumlu. WebRTC istemcisine dayandırılan servisin pürüzsüz şekilde çalıştığı bildiriliyor.


Safari üzerinden çalışmaya başlayan sistem, bu sayede iPhone, iPad ve iPod’larda tekrar kullanılabilir hale gelmiş oldu.

Ortaya çıkan bu gelişmelerden sonra Apple’ın bu sistemleri Safari üzerinden engellemeye çalışıp çalışmayacağı ise merak konusu. Hali hazırda şirketin uyguladığı mağaza politikaları, oldukça tepki çekerken Safari üzerinden engelleme yapılması, yeni bir dava konusuna dönüşebilir.

Kaynak

Son Haberler

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>