Haberler

Netflix’e Reklam Destekli Üyelik Pakedi Bu Yılın Sonunda Gelebilir

Netflix bu yılın başlarında tarihinin en kötü finansal çeyreğini yaşadı. Netflix 10 yıllık geçmişinde ilk defa gelirinde düşüş rapor etti. Son finansal çeyrekte abonelerinde 200.000 kullanıcı düşüşü belirten Netflix’in şirket stokları %40 düşüş yaşadı.Bu düşüş marketten 54 milyar dolar sildi.

Daha o andan itibaren yayın firmasının içerikleri arasında reklamlar göstereceği dedikoduları duyulabiliyordu. Reklamlı yayınların 2023 ya da 2024 gibi başlayacağı söyleniyordu. Şu ansa, yayın devi reklam tabanlı çözümün doğrudan bu yıl içerisinde başlamasına karar verdi.

Netflix 2022’nin sonunda reklamlarla desteklenen bir takım yeni üyelik paketleri sunacak. Bu paketler yayın devinin şu an sunduğu paketlerin yerine geçecek. Yeni paketlerin sunumu mevcut paketlerde reklamsız bir deneyim yaşayan kullanıcıların, daha sonra paketlerini yükseltmeleri gerekeceğine işaret ediyor.

Netflix ayrıca aynı hanede şifrelerini paylaşan kullanıcıların daha fazla ücret ödemelerini sağlayacak yeni bir sisteme geçiş yapacak. Bu haberlerin sızdığı vakitlerde, Netflix co-CEO’su Reed Hastings bu yeni uygulamanın 1 ya da 2 yıl içerisinde yürürlüğe sokulacağı açıklamasını yapmıştı. Yakın zamanda gelen haberler ise sistemin bu yıl içerisinde uygulamaya sokulacağı yönünde.

Times’ın yaptığı bir habere göre, Netflix, çalışanlarına yeni reklamlı üyelik sisteminin bu yılın son üç ayında yürürlüğe gireceği açıklamasında bulumuş. Hesap parolalarının paylaşımının üzerine gidilmeye de aynı zaman dilimi içerisinde başlanılacak.

Eğer Netflix gerçekten bu yönde ilerler ve reklam destekli bir ya da iki üyelik seviyesi getirirse, Amazon Prime gibi öteki büyük yayın hizmetlerinin de bunu takip etmesi muhtemel. Times’a göre Disney şimdiden Kuzey ve Güney Amerika ve de Afrika’da benzeri bir reklamlı üyelik hizmeti sunmayı planlıyor. Söz konusu üyelik sistemleri başarılı olursa aynı modellerin Avrupa ve Asya’ya da gelmesi muhtemel.

Kaynak: firstpost.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.