Haberler

Netflix, Amerika’da Abonelik Ücretini Arttırıyor

Netflix amerika abonelikleri için fiyat arttırıyor.

Netflix, Amerika abonelikleri için fiyat arttırdı. Temel paket için fiyat artmazken standart ve premium paketleri bu artıştan etkilendi.

Pandemi ile popülerliği ve geliri oldukça artan Netflix, Amerik’daki aboneliklerinden standart paket 1 dolar artarak 14 dolara, premium paket için ise 2 dolar arttırarak 18 dolara yükseltildi. Temel paketi için ise fiyat değişikliği yapılmadı.

Netflix Türkiye abonelik fiyatları
Netflix Türkiye paket fiyatları – Ekim 2020

En son 2019 yılında artış yaptığı bilinen Netflix’in pandemi sürecinde en çok kazanan sektörler arasında. Daha öncede Ekim ayı başlarında Kanada için fiyat arttırımında bulunan şirket için bu haberle, diğer ülkeler içinde plan fiyatlarında arttırıma gideleceğinin sinyali olduğunu söyleyebiliriz. Mevcut aboneler, fiyat artırımından şimdilik etkilenmezken, yeni faturalandırma döneminde güncel fiyat ile hizmet almaya devam edebilecekler.

İçinde bulunduğumuz yıl başlarında karşılaştığımız virüs salgını sebebiyle insanların zorunlu evde sürecinde abone sayısında ciddi artış sağlayan şirket için bazı uzman ve yatırımcılar, sunduğu prodüksiyon ve içeriklerin kalitesine göre uygun olduğu yorumluyor. Ayrıca şirket, Covid-19 virüsünün olumsuzluklarına aldırış etmeyerek prodüksiyonlarında herhangi bir erteleme uygulamadığı biliniyor.

Şirket, bazı ülkelerde pandemi salgını sebebiyle yoğun trafiğe karşı veri akış hızında kısıtlamaya uygularken, 30 günlük deneme süresi planını da kullanımdan kaldırmıştı.

Kaynak

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.