Haberler

Microsoft’tan OneDrive için Microsoft Word Güncellemesi

Microsoft, Word dosyalarını OneDrive üzerinde diğer kullanıcılarla paylaşmaya olanak sağlayan yeni bir güncelleme için hazırlanıyor. Bu ay içinde yayınlanacağı açıklanan güncelleme ile Word dökümanları paylaşılan kullanıcılar tarafından görüntülenebilecek ve düzenlenebilecek.

Word dosyaları OneDrive üzerinden paylaşılabilecek

Microsoft’un paylaştığı bu yeni güncelleme üzerinde çalıştığınız Microsoft Word dökümanını, şirkete ait bulut depolama platformu olan OneDrive üzerinde çevrimiçi olarak paylaşmaya olanak sağlıyor. Google Dökümanlar’dan tanıdık olduğumuz bu özellik OneDrive için de yakın zamanda kullanılabilecek.

OneDrive üzerinde paylaşıma açılan Word belgesi için 3 farklı seçenek sunulacak. Bunlardan ilki olan “Düzenleme” seçeneği kullanıcıların belge üzerinde doğrudan değişiklikler yapabilmesine izin veriyor. Seçenekler arasında herhangi bir seçim yapılmadığında otomatik olarak düzenleme seçeneği kullanılıyor. İkinci seçenek olan “Gözden geçirme” izin verilen kullanıcıların dosya üzerinde değişiklik, öneri ve yorum eklemeler yapmasına olanak sağlıyor. Üçüncü seçenek olan “Görüntüleme” ise paylaşılan kullanıcıların dökümanı yalnızca inceleyebilmesine izin verecek.

Microsoft, OneDrive’da yapacağı güncellemeyi bu ay içinde yayınlayacak. Şirkete ait Resmi Microsoft 365 yol haritasında “Paylaşım iletişim kutusunda Word belgeleri için inceleme modu” olarak listelenen özellik şu an için “geliştirme aşamasında” olarak yer alıyor.

Mac için metin tahminleri aracı geliyor

Windows 11 için geliştirmelerine devam eden, reklam çalışmaları kapsamında Netflix ile ortaklık kuran Microsoft’un Word ile ilgili bir başka çalışması daha var. Şirket kısa bir süre önce Mac işletim sistemleri için bir Word geliştirmesi üzerinde çalıştığını duyurdu. Tahmine dayalı yazma özelliğini Mac’lere getirecek olan güncellemenin de Ağustos ayı itibariyle yayınlanması bekleniyor. Metin tahminleri aracı, akıllı telefonlardan alışık olduğumuz kelime yazarken tamamlama ve bir sonraki kelime için öneriler yapma özellikleri bulunan yapay zeka destekli bir özellik.

Siz de Microsoft geliştirmeleri hakkında görüşlerinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Kaynak: Techradar

ALAKALI İÇERİKLER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.