Haberler

HMD Yeni Nokia Telefon Modellerini Duyurdu

HMD üç yeni Nokia telefonu duyurdu: Nokia 8210 4G, Nokia 2660 Flip ve Nokia 5710 XpressAudio. Bu telefonlardan 5710 XpressAudio ilginç özellikleriyle öne çıkıyor. XpressAudia gerçek kablosuz kulaklıkları için telefonun içinde şarj etme bölmesiyle beraber geliyor. Bu fikir daha önce 2019 yılında çıkmış olan Servo R25’de de görülmüştü.

Nokia 5710 Xpress Audio 2.4inch ekran ve klasik analog T9 klavyesiyle geliyor. Arka tarafında ise bir şarj bölmesi gizleniyor. Cihaz Birleşik Krallık’ta 70-75 Pound arası fiyatlardan satışa sunulacak.

Telefonun gerçek kablosuz kulakları 4 saate kadar müzik dinleme deneyimi sunacak. 2.4 saat konuşmaya da dayanabilecekler. Telefonun uzun batarya ömrü, kulaklıkları şarj etmek konusunda sıkıntı yaşanmayacağına işaret ediyor. HMD’ye göre değiştirilebilir 1450mAh batarya 6 saate kadar konuşma ve 40 güne kadar bekleme süresi sunuyor.

Bu yeni Nokia modelleri sadece meraklısına özel telefonlar olacağından, klasik uygulamaları desteklemiyorlar. Mesela Spotify veya Apple Music gibi servislere sahip değiller. Tıpkı eskiden kullandığımız Nokia’lar gibi MP3 ve FM radyoyla beraber geliyorlar.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu