Haberler

Microsoft, Yeni Windows’un İsminin “Windows 11” Olacağını Doğruladı

Geçen günlerde Microsoft’un windows işletim sisteminin son sürümü olan “Windows 11″‘in iso dosyası sızdırılmış ve gündem olmuştu. Ancak özellikle sosyal medyada bir çok spekülasyon yapılmaya başlandı. Özellikle isminin farklı olduğu konusunda bir çok farklı görüş ortaya atılmıştı.

Dijital ortamlarda iso dosyalarının yayınlması ile Microsoft, iso dosyaları yayınlayan web sitelerine telif başvurusu atmaya başladı. Microsoft iso’ların kaldırılması için yaptığı DMCA şikayetindeki bu açıklama “Beebom.com’un makalesi, Microsoft tarafından lisanslanmış Windows 11’in ISO dosyasının dağıtılmasına neden oluyor. Lütfen bu makaleyi yayından kaldırın. Bu dosya, henüz yayınlanmamış Windows 11’in sızdırılan bir kopyasıdır” yazmakta bu da Microsoft’un yeni Windows sürümünün adının “Windows 11” olduğunu kabul ettiği yorumlarına yol açtı.

Microsoft tarafından 24 Haziran’da açıklanması beklenen yeni windows sürümünün her ne kadar iso dosyaları sızdırılsanda yayınlanacak resmi sürümde kullanıcıları yeni süprizler bekleyebilir.

Kaynak: mspoweruser.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.