Haberler

Microsoft, Windows 10 Kullanıcılarına ‘Özel Teklif’: Extended Security Updates ile Ekstra Güvenli Yıllar!”

Microsoft, Windows 10 Home kullanıcılarına Extended Security Updates (ESU) programı üzerinden güvenlik güncellemeleri satın alma imkanı tanıyacak.

Microsoft, Windows 10’un destek süresi sona erdikten sonra (14 Ekim 2025) tüm Windows 10 müşterilerine (ev kullanıcıları dahil) üç ek yıl boyunca güvenlik güncellemeleri sağlama seçeneği sunacak.

Windows 10’un destek süresi 14 Ekim 2025 tarihinde sona erdiğinde, Microsoft artık kullanıcılara sistemlerinin güvenliği, istikrarı veya kullanılabilirliğini etkileyen yeni sorunlara yönelik teknik destek veya güncelleme sağlamayacak.

Windows 10 Enterprise LTSC 2019’un extended bitiş tarihi 9 Ocak 2029. Windows 10 Enterprise LTSC 2021 ise mainstream bitiş tarihi 12 Ocak 2027. (sadece IoT Enterprise sürümü için extended mevcut).

Microsoft, güvenlik güncellemelerini almaya devam etmek isteyen kullanıcıları Windows 11’e yükseltmeye veya Windows 11’i Windows 365 ile buluta geçmelerini tavsiye ediyor.

Windows 365 müşterileri için ESU’lar, Windows 11 Cloud PC’ye bağlı Windows 10 cihazları için herhangi bir ek ücret olmadan sunulacak. Ayrıca Windows 10 Azure Virtual Desktop ortamlarında (consumption excluded) ek bir maliyet olmadan sunacak.

Microsoft ayrıca, ev kullanıcılarının da ilk kez Windows 10 ESU abonelikleri satın alabileceklerini ancak fiyatlandırma detaylarını henüz paylaşmadığını belirtti. Daha fazla bilgi ilerleyen zamanlarda duyurulacak.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu