Haberler

Microsoft, Windows 10 2004’ü Windows 10 21H1’e Yükseltmeye Başlıyor

Microsoft  Windows 10 2004 cihazları Windows 10 21H1’e otomatik yükselterek, makine öğrenim algoritmalarını eğitme çalışmalarına başladı.

Microsoft 2019 yılında Windows Güncelleme tecrübesinin güvenilirliğini geliştirmek için makine öğrenme algoritmalarından faydalandıklarını açıklamıştı.

Microsoft’un bir blog girdisinde açıkladığı üzere “Üzerinde çalışmamız gereken unsurların kompleksliği konusunda yardımcı olması için makine öğrenme teknolojilerine olan yatırımımızı arttırıyoruz. Makine öğrenimi potansiyel sıkıntıları daha hızlı tespit etmemiz ve Windows’un yeni bir versiyonu hazır olduğunda PC’leri güncellemek için en uygun zamanı seçmemiz konularında yardımcı oluyor.”

Geçen ay, Microsoft bir Windows 10 21H1 özellik güncellemesi yayınlamıştı.  Bu güncelleme aynı zamanda Mayıs 2021 Güncellemesi olarak da biliniyor. Güncelleme kullanıcılara “Güncellemeleri Kontrol Et” komutu verdiklerinde elle seçilebilen opsiyonel bir güncelleme olarak gözüküyordu.

2 Haziran itibariyle, Microsoft Windows 10 2004 cihazları otomatik olarak Windows 10 21H1’e güncellediklerini duyurdu. Ve bu güncelleme makine öğrenim algoritmalarına yardımcı olmak için kullanılacak.

Microsoft’un açıklamasına göre güncelleme önümüzdeki haftalar boyunca sınırlı şekilde uygulanacak ve her kullanıcı için hazır olmayacak.

Windows 10 21H1’ı hemen yüklemek isteyen kullanıcıların ise Windows Update’de güncellemeleri kontrol ete basıp, indir ve yükle opsiyonunu seçmeleri gerekiyor.

Bu yeni özellik güncellemesi Media Generation Tool veya WSUS üzerinden de kullanılabilir olacak.

Kaynak: bleepingcomputer.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.