Haberler

Nvidia Ekimde Windows 7 ve Windows 8 Desteğini Kesiyor

Nvidia bu yılın sonunda Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 desteğini kesmeyi planlıyor. Nvidia sürücüleri ekim ayından itibaren Windows 10’a özel olacak. Sadece kritik güvenlik güncellemeleri Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 için 2024’ün eylül ayına kadar yayınlanmaya devam edilecek.

Microsoft Windows 7 ve Windows 8 için desteğini çoktan kesti. Window 8.1 için uzatılmış olan destek bile 2023’ün ocak ayında son bulacak. Nvidia’dan bir destek notu “Geforce müşterilerimizin büyük çoğunluğu çoktan Windows 10 işletim sistemine geçiş yaptı. Geforce kullanıcılarına mümkün olan en iyi güvenlik, destek ve kullanılabilirliği sunabilmek için, Nvidia bundan sonra Windows 10 üzerine odaklanacak” açıklamasında bulundu.

Şu an mevcutta 1.3 milyar aktif Windows 10 kullanıcısı bulunmakta. Windows 7 ise halen dünya çapında az da olsa kullanılmakta. Statcounter’a göre Windows 7 kullanıcıları Windows versiyonları arasında halen %15 kadar büyük bir paya sahip. Windows 10 ise Steam kullanıcıları arasında en yüksek kullanım oranına sahip. Kullanıcıların %93’ü Windows 10 kullanırken, %2si halen Windows 7 kullanmakta. Microsoft’un ise bu ekim ayında yeni bir Windows versiyonu duyurması bekleniyor. Yeni işletim sisteminin Windows 11 olacağını düşünülüyor.

Nvidia’nın Windows’un eski versiyonlarını destekleyen son sürücüsü ağustosun 31’inde yayınlanacak ve 4 ekimde yayınlanacak olan sürücü Windows 10’a özel olan ilk Nvidia sürücü olacak.

Kaynak: theverge.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.